Polecamy

Objawy awarii silnika w aucie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Typowe objawy awarii silnika samochodowego można dość łatwo rozpoznać. Na pewno nie będą mieli z tym problemu doświadczeni kierowcy. W przypadku każdej niedyspozycji w silniku wizyta w warsztacie mechanicznym będzie koniecznością. Warto jednak wiedzieć czego można się spodziewać i jakie są pierwsze objawy, tego że silnik nie pracuje jak powinien. Silnik jest sercem każdego auta jego budowa, to cały zespół zależności. 

Najczęstsze usterki

Jednym z elementów, które może ulec zniszczeniu jest łożysko igiełkowe. Na jego prawidłowe funkcjonowanie i żywotność ma wpływ smarowanie. Łożyska znajdujące się w silniku są tak zaprojektowane, aby wystarczyły na długi okres czasu. Jednak i one ulegają usterkom. Zepsute łożysko kwalifikujące się do wymiany jest poluzowane i charakteryzuje się głośną pracą.

Każdy silnik jest wyposażony w pasy klinowe. Na uszkodzenie tego rodzaju paska należy reagować jak najszybciej. Paski wymienia się co jakiś czas, ponieważ ulegają one zużyciu poprzez eksploatację. Najczęściej występujące objawy zużycia paska klinowego, to: szumy, piski, stukotanie ślizganie się, uderzenia o osłonę lub blok silnika w momencie zmniejszania lub dodawania gazu. Zużycie pasa klinowego można dostrzec gołym okiem. Pojawiają się na nim przetarcia, niewielkie otworki, pęknięcia.

Do częstych objawów niedomagania silnika w aucie należy też problem z utrzymaniem stałej pracy na niskich obrotach. Przyczyną takiego stanu rzeczy, może być duże zanieczyszczenie jednostki napędowej, usterka układu wtryskowego, cewki zapłonowej lub świec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi ubraniami najlepiej jest łączyć trampki?
Trampki, to jeden z najwygodniejszych rodzajów obuwia. Są lekkie, łatwo się je ubiera, a stopy nie męczą się w nich […]
Idealny komputer dla freelancera
Idealny komputer dla freelancera
Z biegiem lat, dzięki szybkiemu rozwojowi Internetu, pojawiło się wiele możliwości rozwoju i zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu. Ludzie […]
Co powinno znaleźć się w składzie karmy dla psa?
Co powinno znaleźć się w składzie karmy dla psa?
Odpowiednie żywienie psa odgrywa ważną rolę w profilaktyce prozdrowotnej oraz sprawia, że pies może cieszyć się długim życiem. Niestety wiele […]
Ostatnie wpisy