Technika i motoryzacja

Objawy awarii silnika w aucie

Opublikowano: 15 kwietnia 2020 o 06:43   /   przez   /   komentarze (0)

Typowe objawy awarii silnika samochodowego można dość łatwo rozpoznać. Na pewno nie będą mieli z tym problemu doświadczeni kierowcy. W przypadku każdej niedyspozycji w silniku wizyta w warsztacie mechanicznym będzie koniecznością. Warto jednak wiedzieć czego można się spodziewać i jakie są pierwsze objawy, tego że silnik nie pracuje jak powinien. Silnik jest sercem każdego auta jego budowa, to cały zespół zależności. 

Najczęstsze usterki

Jednym z elementów, które może ulec zniszczeniu jest łożysko igiełkowe. Na jego prawidłowe funkcjonowanie i żywotność ma wpływ smarowanie. Łożyska znajdujące się w silniku są tak zaprojektowane, aby wystarczyły na długi okres czasu. Jednak i one ulegają usterkom. Zepsute łożysko kwalifikujące się do wymiany jest poluzowane i charakteryzuje się głośną pracą.

Każdy silnik jest wyposażony w pasy klinowe. Na uszkodzenie tego rodzaju paska należy reagować jak najszybciej. Paski wymienia się co jakiś czas, ponieważ ulegają one zużyciu poprzez eksploatację. Najczęściej występujące objawy zużycia paska klinowego, to: szumy, piski, stukotanie ślizganie się, uderzenia o osłonę lub blok silnika w momencie zmniejszania lub dodawania gazu. Zużycie pasa klinowego można dostrzec gołym okiem. Pojawiają się na nim przetarcia, niewielkie otworki, pęknięcia.

Do częstych objawów niedomagania silnika w aucie należy też problem z utrzymaniem stałej pracy na niskich obrotach. Przyczyną takiego stanu rzeczy, może być duże zanieczyszczenie jednostki napędowej, usterka układu wtryskowego, cewki zapłonowej lub świec.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

osiem − jeden =