Technika i motoryzacja

Do czego służą samochodowe kliny pod koła i jak wybrać odpowiednie?

Opublikowano: 1 czerwca 2020 o 11:07   /   przez   /   komentarze (0)

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych kwestii w pracy kierowców zawodowych. Ciężarówki to niewątpliwie samochody, które wymagają szczególnego zabezpieczenia, zwłaszcza podczas załadunku i rozładunku. Każda osoba kierująca takim pojazdem powinna zatem wcześniej zapoznać się z tym, czym są kliny samochodowe oraz nauczyć się poprawnie ich używać.

Do czego służą kliny samochodowe?

Głównym zadaniem tego typu akcesoriów jest uniemożliwienie pojazdowi stoczenia się. Klin pod koła wykorzystują zatem nie tylko kierowcy ciężarówek, ale również mechanicy samochodowi oraz miłośnicy spędzania wakacji w kamperach na polach campingowych. W przypadku mniejszych samochodów stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed niekontrolowanym przemieszczaniem. Jeśli jednak chodzi o pojazdy dostawcze, kliny sprawdzą się przede wszystkim podczas załadunku oraz rozładunku towaru, kiedy to szczególnie istotne jest, aby ciężarówka nie zmieniała pozycji.

Jak wybrać odpowiednie kliny samochodowe?

Najważniejsze jest, aby kliny były wykonane z materiału, który gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby były one również pokryte od spodu grubą gumą, co również korzystnie wpłynie na ich stabilność. Wybierając tego rodzaju sprzęt w sklepach internetowych, takich jak https://nadkola.pl/, czy stacjonarnych, warto również zwrócić uwagę na opór, jaki jest on w stanie wytrzymać. Wartość tego parametru powinna być dostosowana do wielkości pojazdu, zgodnie z zasadą: im większy i cięższy samochód, tym większa wytrzymałość klinów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwanaście − 8 =