Polecamy

Łóżko kontra narożnik – co wybrać do spania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co wybrać do spania kanapę, a może tradycyjne łóżko? Nad tą kwestią zastanawia się każdy, kto urządza swoje własne mieszkanie. Pod uwagę musimy wziąć metraż mieszkania. Gdy dysponujemy stosunkowo niewielką przestrzenią niektóre meble muszą pełnić podwójne funkcje. Tak jest kiedy łączymy salon z sypialnią Przecież nie chcemy żeby nasi goście siadali bezpośrednio na naszym łóżku. W takiej sytuacji warto zdecydować na rozkładaną kanapę z funkcją spania. W ten sposób zapewnimy sobie komfort, a przy tym zaoszczędzimy mnóstwo miejsca w mieszkaniu.

Mały rozkładany narożnik będzie idealnie pasował do pokoju nastolatka. W tym wieku młody człowiek, ma już swoje własne sprawy, zależy mu przede wszystkim na kontaktach z rówieśnikami. Rozkładany narożnik doskonale zastąpi łóżko, a w razie potrzeby stanie się wygodną kanapą.

Natomiast jeśli dysponujemy osobnym pokojem na sypialnie to możemy naprawdę zaszaleć. W sklepach znajdziemy tysiące fantazyjnych ram do łóżka do wyboru. Jeżeli żadna, gotowa nie przepadnie nam do gustu możemy zamówić ją na zamówienie. Ale sama rama to jeszcze nie łóżko, więc potrzebny nam będzie wygodny materac.

Warto zdecydować się na materac kieszeniowy. On zapewni dobre podparcie dla naszego kręgosłupa. Nie ugina się nadmiernie, mogą na nim wygodnie spać dwie dorosłe osoby.

Podsumowując wybór między kanapą i łóżkiem zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Między bajki należy włożyć twierdzenie, że na kanapie się nie wyśpimy, a łóżko zajmie nam mnóstwo miejsca. Po prostu śpijmy na zdrowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie sprawdzą się płytki podłogowe?
Gdzie sprawdzą się płytki podłogowe?
Płytki podłogowe to bardzo popularna forma nawierzchni zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej czy zakładach przemysłowych. Należy […]
3 ciekawe gadżety dla miłośników Tatr
3 ciekawe gadżety dla miłośników Tatr
Spędzanie wolnego czasu w górach jest formą rozrywki preferowaną przez wiele osób. Jeśli więc w swoim otoczeniu mamy taką osobę […]
Żywienie dzieci w pierwszych miesiącach życia
Żywienie dzieci w pierwszych miesiącach życia
Wbrew wielu teoriom, dieta w ciągu pierwszych 6 miesięcy powinna opierać się wyłącznie na mleku matki lub mleku modyfikowanym. Według […]
Ostatnie wpisy