Ogród i dom

Na jakie parametry grzejników zwracać uwagę podczas zakupu?

Opublikowano: 22 stycznia 2021 o 06:38   /   przez   /   komentarze (0)

Grzejniki są najpopularniejszym od wielu już lat źródłem ciepła w domach, które na dodatek jest kompatybilne z każdym sposobem ogrzewania. Korzystna cena oraz coraz ciekawszy design, jaki oferują firmy, sprawia, że większość osób nawet nie bierze pod uwagę innych sposobów na ocieplenie pomieszczeń w swoim mieszkaniu. Jednak na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Moc cieplna – podstawowy parametr

Jest on o tyle ważny, że jeśli zostanie niewłaściwie dobrany, pomieszczenie może być niedogrzane, przez co będzie w nim zimno. Podaje się go w watach. Zależy przede wszystkim od wielkości grzejnika. Szeroki wybór produktów o różnej mocy cieplnej możemy znaleźć między innymi w ofercie: https://netsanit.pl/pl/3-grzejniki.

Materiał z jakiego jest wykonany

Dawniej popularne były ciężkie, żeliwne. Długo się nagrzewały, były mało eleganckie i trudno się je czyściło. Dziś rzadko można je spotkać w domach. Zastąpiły je kaloryfery wykonane ze stali i aluminium. Te pierwsze charakteryzują się ciekawą estetyką i bardzo dobrą mocą cieplną. Długo też trzymają temperaturę. Drugie są z kolei bardzo lekkie, można nimi z powodzeniem zastępować podczas remontu przestarzałe, żeliwne konwektory. Mogą jednak ulegać uszkodzeniom mechanicznym, na przykład wskutek mocnego uderzenia.

Design

Warto zwrócić uwagę także na to, by grzejnik pasował do wnętrza. Z tego też względu coraz większą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne. Pomimo tego, że ich działanie nie odbiega od tych tradycyjnych, wyglądają niekiedy jak małe dzieła sztuki, a nie urządzenia użytkowe. Posiadają bogatą kolorystykę i kształty. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz i nie tylko.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

4 × cztery =