Polecamy

Dlaczego warto stać się właścicielem psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie bez powodu mówi się, że „to psie życie”. Psy są najlepszym przyjacielem człowieka od tysięcy lat. Są lojalne, kochające i pełne osobowości. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć zostanie właścicielem psa, ale oto tylko kilka:

Są świetne dla twojego zdrowia

Badanie z University of Missouri wykazało, że ludzie, którzy posiadają psy mają niższe ciśnienie krwi i poziom cholesterolu niż ci, którzy nie posiadają zwierząt. Badacze stwierdzili również, że właściciele psów mają więcej aktywności fizycznej niż ludzie bez psów, co jest dobrą wiadomością dla zdrowia naszego serca!

Są dobre dla twojego zdrowia psychicznego 

Badanie opublikowane w czasopiśmie Applied Animal Behaviour Science wykazało, że właściciele zwierząt domowych mieli niższy poziom depresji niż osoby nieposiadające zwierząt. A inne badanie opublikowane w Journal of Personality and Individual Differences wykazało, że ludzie posiadający psy rzadziej czuli się samotni lub przygnębieni, gdy byli poza domem, ponieważ ich psy pomogły im poczuć się mniej samotnie podczas czasu spędzonego poza domem.

Są dobrym towarzystwem 

Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem zwierząt, posiadanie psa może pomóc wypełnić pustkę, gdy nie masz innych ludzi w pobliżu przez cały dzień – zwłaszcza jeśli pracujesz w domu lub spędzasz dużo czasu sam na sam z jedną osobą (np. ze swoim znaczącym partnerem).

Jeśli chcesz stać się właścicielem psa, to koniecznie sprawdź witrynę, aby poznać wszystkie szczegóły: https://schronisko.com/zwierzeta/psy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Profesjonalny serwis wózków widłowych – jak wygląda?
Profesjonalny serwis wózków widłowych – jak wygląda?
Wózki widłowe są jednym z najczęściej spotykanych sprzętów magazynowych. Ich elastyczność oraz możliwość zastosowania do rozmaitych zadań nadają im znamiona […]
Technologia na budowie
Technologia na budowie
Sprzęt wykorzystywany podczas budowy Podstawowym urządzeniem, które znajduje się na każdym placu budowy, jest betoniarka. Sprzęt ten przeznaczony jest przede […]
Co wpływa na dobre działanie układu wydechowego?
Co wpływa na dobre działanie układu wydechowego?
Układ wydechowy współczesnego auta jest bardzo rozbudowany. Kiedyś była to po prostu zwyczajna metalowa rura, która na końcu posiadała tłumik, […]
Ostatnie wpisy