Ogród i dom

Z jakiego drewna wybrać meble do sypialni?

Opublikowano: 27 października 2020 o 06:06   /   przez   /   komentarze (0)

Sypialnia to pomieszczenie, w którym większość osób odpoczywa po ciężkim dniu spędzonym w pracy bądź na uczelni. Z tego względu powinno być zaaranżowane zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie. Kluczowe znaczenie ma wybranie odpowiednich mebli w postaci wygodnego łóżka, pojemnej szafy na ubrania, toaletki oraz dwóch szafek nocnych. Najlepiej zdecydować się na konstrukcje z naturalnego drewna, ponieważ są wyjątkowo wytrzymałe i przyjazne dla zdrowia, a na dodatek świetnie się prezentują. 

Gatunki rodzime lub egzotyczne – każdy znajdzie coś dla siebie

W trakcie urządzania sypialni warto się poważnie zastanowić zwłaszcza nad nowoczesnymi meblami z litego drewna dębowego. Jest to bowiem gatunek niezwykle majestatyczny, całkowicie wodoodporny, bardzo twardy i charakteryzujący się ciekawym usłojeniem oraz bogatą barwą. Na uwagę zasługują też modele bukowe, wyróżniające się zbitą strukturą i sporą sprężystością. Z powodu podatności na formowanie często są wykończone detalami w interesującym kształcie.

Oprócz tego można z powodzeniem postawić na meble brzozowe, które są ponadprzeciętnie wytrzymałe na pękanie. Jeśli natomiast zależy nam na niskiej cenie, to koniecznie zakupmy funkcjonalne konstrukcje sosnowe. Na rynku znajdziemy również liczne meble stworzone z gatunków drzew egzotycznych. Ich kluczową zaletą jest ogromna trwałość oraz wspaniały, nietuzinkowy wygląd. Godne polecenia są choćby łóżka, stoliki i szafy z mahoniu, lapacho (in. orzech brazylijski), badi, teaku, merbau (kwila), bambusa czy drewna różanego. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

14 + 3 =