Polecamy

Klamki do drzwi – jakie są rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klamki do drzwi są integralną częścią każdego budynku mieszkalnego lub komercyjnego. Pozwalają one na wejście i wyjście z pomieszczenia, a także mogą być wykonane z różnych materiałów.

Istnieje wiele różnych rodzajów klamek do drzwi, które można wybrać. Nie ma jednego typu, który jest lepszy od innych, ale każdy ma swoje zalety i wady.

Klamki drzwiowe występują w trzech podstawowych stylach: cylindrycznym, dźwigniowym i wpuszczanym. Najpopularniejszym stylem jest klamka cylindryczna, która jest używana w większości domów. Pozostałe dwa style są mniej popularne, ponieważ są droższe w instalacji lub wymagają więcej konserwacji.

Klamki cylindryczne 

Są najpopularniejszym typem klamki, ponieważ są łatwe w użyciu i stosunkowo niedrogie w zakupie. Wykorzystują one sprężynowy system zatrzaskowy, który wsuwa się na miejsce po przekręceniu gałki lub naciśnięciu dźwigni.

Klamki dźwigniowe 

Są podobne w funkcji do klamek cylindrycznych, ale zamiast poruszać się w pustym wale jak wiele cylindrów, dźwignie poruszają się na zewnątrz na pręcie zwanym armaturą (lub wrzecionem). Te pręty często wystają poza płytę czołową drzwi, co utrudnia ich obsługę dzieciom lub osobom niepełnosprawnym.

Klamki wpuszczane 

Różnią się od obu stylów cylindra i dźwigni tym, że używają otworu wywierconego bezpośrednio w ościeżnicy, a nie mają wyciętego otworu jak w innych stylach.

Jeśli szukasz miejsca, w którym nabędziesz ten produkt, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://skandynawskieuchwyty.pl/klamki-do-drzwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne dodatki do kuchni
Praktyczne dodatki do kuchni
W naszej kuchni wbrew pozorom spędzamy dużo czasu. To tutaj udajemy się rano, tuż po przebudzeniu. Do tam również spożywamy […]
Meble egzotyczne kontra styl prowansalski
Meble egzotyczne kontra styl prowansalski
Ciężkie i utrzymane w ciemnej tonacji meble egzotyczne? A może pastelowe i delikatne rozwiązania charakterystyczne dla stylu prowansalskiego? Te dwa […]
Rodzaje mikrosfery – gdzie są one wykorzystywane?
Rodzaje mikrosfery – gdzie są one wykorzystywane?
Mikrosfera to puste kulki glinokrzemianowe, które zostają wypełnione azotem oraz dwutlenkiem węgla. Zawierają zatem popiół odpadów z elektrowni cieplnych i […]
Ostatnie wpisy