Polecamy

Klamki do drzwi – jakie są rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klamki do drzwi są integralną częścią każdego budynku mieszkalnego lub komercyjnego. Pozwalają one na wejście i wyjście z pomieszczenia, a także mogą być wykonane z różnych materiałów.

Istnieje wiele różnych rodzajów klamek do drzwi, które można wybrać. Nie ma jednego typu, który jest lepszy od innych, ale każdy ma swoje zalety i wady.

Klamki drzwiowe występują w trzech podstawowych stylach: cylindrycznym, dźwigniowym i wpuszczanym. Najpopularniejszym stylem jest klamka cylindryczna, która jest używana w większości domów. Pozostałe dwa style są mniej popularne, ponieważ są droższe w instalacji lub wymagają więcej konserwacji.

Klamki cylindryczne 

Są najpopularniejszym typem klamki, ponieważ są łatwe w użyciu i stosunkowo niedrogie w zakupie. Wykorzystują one sprężynowy system zatrzaskowy, który wsuwa się na miejsce po przekręceniu gałki lub naciśnięciu dźwigni.

Klamki dźwigniowe 

Są podobne w funkcji do klamek cylindrycznych, ale zamiast poruszać się w pustym wale jak wiele cylindrów, dźwignie poruszają się na zewnątrz na pręcie zwanym armaturą (lub wrzecionem). Te pręty często wystają poza płytę czołową drzwi, co utrudnia ich obsługę dzieciom lub osobom niepełnosprawnym.

Klamki wpuszczane 

Różnią się od obu stylów cylindra i dźwigni tym, że używają otworu wywierconego bezpośrednio w ościeżnicy, a nie mają wyciętego otworu jak w innych stylach.

Jeśli szukasz miejsca, w którym nabędziesz ten produkt, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://skandynawskieuchwyty.pl/klamki-do-drzwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowa garderoba pełna elegancji
Domowa garderoba pełna elegancji
Dobrze zorganizowana garderoba pozwoli nie tylko uniknąć codziennych problemów z kwestią potencjalnego ubioru, ale przede wszystkim pomoże zachować ład i […]
Jaki sprzęt medyczny można wypożyczyć?
Jaki sprzęt medyczny można wypożyczyć?
Oferta wypożyczalni sprzętu medycznego jest obecnie bardzo szeroka. Korzystają z niej indywidualni pacjenci, ale także szpitale czy przychodnie. W niektórych […]
Jak zrobić żel antybakteryjny?
Panująca obecnie pandemia koronawirusa spowodowała, że ludzie zaczęli masowo korzystać z żeli antybakteryjnych. Są to specjalne produkty służące do dezynfekowania […]
Ostatnie wpisy