Wypoczynek i hobby

Gdzie na kajaki w Polsce? Jaką rzekę wybrać dla średnio-zaawansowanych?

Opublikowano: 20 lutego 2021 o 10:00   /   przez   /   komentarze (0)

Masz już za sobą pierwsze spływy kajakowe? Zakochałeś się w tej formie aktywności? Dopiero wróciłeś, a już zastanawiasz się gdzie wybrać się na kolejną wyprawę? W Polsce mamy do tego doskonałe warunki: setki kilometrów dróg wodnych i zachwycające swoim pięknem tereny leśne. Sprawdź, gdzie wybrać się w kolejną ekscytującą wyprawę, przynoszącą wiele satysfakcji i unikatowe wspomnienia!

Polska nie tylko dla początkujących

Północna część naszego kraju często zaskakuje przebiegiem tras wodnych. Dla kajakarzy, którzy mają już nieco doświadczenia dobrym wyborem jest przepływająca przez Bory Tucholskie rzeka Brda. W swoim górnym biegu jest ona dość wąska i wymagająca. Dodatkowym utrudnieniem są powalone drzewa i wystające kamienie, które zmuszają niekiedy do przenoszenia kajaku lądem.

Nieco łatwiejsza, ale nadal wymagająca pewnych umiejętności jest rzeka Słupia na Pomorzu. Jako średnio-zaawansowany kajakarz możesz rozpocząć swoją przygodę w Sulęczynie i pokonać szlak do miejscowości Bylina. Po drodze czekają na Ciebie ciekawe i tajemnicze tereny leśne oraz malownicze Jezioro Żukowskie. Szczegóły i możliwości organizacyjne takiej wyprawy znajdziesz pod adresem: https://kajaki-domaszk.pl/slupia/.

Na dłuższe, kilku- lub nawet kilkunastodniowe wyprawy wybierz się na Mazury. Sieć rzek i jezior połączonych ze sobą kanałami daje niezliczone możliwości przemieszczania się po trasach o różnym stopniu trudności. Jedną z ciekawszych jest wyprawa szlakiem Kurtynia. Obok łatwych i przyjemnych odcinków, gdzie rzeka płynie leniwie, natkniesz się na zmienne nurty, mielizny oraz miejsca, gdzie konieczna będzie przenoska kajaku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

5 × jeden =