Wypoczynek i hobby

Narty – kupić czy wynająć?

Opublikowano: 23 października 2018 o 12:01   /   przez   /   komentarze (0)

Wyjeżdżając po raz pierwszy w góry lub w sytuacji, gdy jesteśmy narciarzami początkującymi, lepszym pomysłem od zakupu sprzętu może być jego wynajęcie lub wypożyczenie. Oczywiście, gdy już nasze umiejętności wzrosną dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie posiadanie własnych nart dokładnie dopasowanych do naszego stylu jazdy oraz techniki.

Dlaczego czasami lepiej jest wypożyczyć niż kupić narty?

Kiedy jesteśmy początkującymi amatorami tego sportu, uprawianie go wiąże się z licznymi upadkami, otarciami czy nieprawidłową pozycją podczas zjazdów. Wtedy to zarówno kijki, jak i narty są nadmiernie eksploatowane i szybko ulec mogą różnorodnym uszkodzeniom. Wypożyczając sprzęt nie musimy martwić się o to czy jego stan znacznie się pogorszy czy też nie. Dodatkowo, jako świeżo upieczeni narciarze nie będziemy w stanie wykorzystać pełni możliwości sprzętu dostosowanego dla bardziej zaawansowanych riderów, z kolei sprzęt dla laików już po paru sezonach okazać się dla nas może niewystarczający. Dlatego też, wypożyczalnia sprzętu jest w takich wypadkach nie tylko bezpieczniejszą, ale i bardziej opłacalną opcją.

Co ciekawe, narty wypożyczyć możemy w miejscu docelowym lub zrobić to jeszcze na terenie naszego kraju np. poprzez https://contingent.pl/wynajem-nart/. Plusem wcześniejszego wynajmu nart jest to, iż są one w dużo lepszym stanie zarówno technicznym jak i przygotowania do jazdy, niż te z klasycznych wypożyczalni. Taki wynajem dostępny jest w większych miastach i wśród produktów znaleźć możemy najlepsze marki, jak chociażby Voelkl czy inne prezentujące najwyższe standardy w produkcji sprzętu zimowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

18 + 9 =