Wypoczynek i hobby

Typy rękawic bokserskich i ich przeznaczenie oraz właściwości

Opublikowano: 27 sierpnia 2020 o 10:41   /   przez   /   komentarze (0)

Boks to popularna aktywność fizyczna, zaliczana do wymagających technicznie sportów walki. Każdy, odpowiednio się przygotowując, może spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Najważniejsza jest motywacja do pracy, a także solidne wyposażenie, do którego przede wszystkim zalicza się rękawice bokserskie. Co trzeba o nich wiedzieć?

Rękawice bokserskie – niezbędne informacje

Pierwszym ważnym czynnikiem wpływającym na to jakie rękawice wybierzemy jest ich waga, podawana w uncjach. Najpopularniejsze są to o wadze 10 lub 12 uncji i sprawdzają zarówno w przypadku amatorów, jak i nieco bardziej zaawansowanych bokserów. Te powyżej 14 uncji, produkowane są głównie dla profesjonalistów. Rękawice dzieli się głównie ze względu na materiał wykonania. Wyróżnia się więc te wykonane ze skóry naturalnej, syntetycznej, a także tworzyw mieszanych. Każde z nich można znaleźć w ofertach profesjonalnych sklepów sportowych, takich jak https://sport-progres.pl/56-rekawice, gdzie każdy będzie w stanie dobrać rękawice zgodnie ze swoimi preferencjami.

Inny podział rękawic wskazuje na ich przeznaczenie. W tym miejscu warto wymienić te o zaokrąglonej budowie, które służą najczęściej do odbywania walk i sparingów, ale także wymagających treningów na sprzęcie. Są one najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane. Innym typem są tzw. rękawice przyrządowe, czyli piąstkówki. Są to rękawice przeznaczone do intensywnego trenowania na sprzęcie oraz lekkich sparingów. Każde z nich mogą być zarówno wiązane, jak i zapinane na rzepy. Pierwszy to klasyczny model rękawic pozwalający lepiej im przylegać, lecz wymaga czasochłonnego ubioru. Drugi natomiast to rozwiązanie nowsze, ale zdecydowanie szybsze w zakładaniu. Najważniejsza podczas wyboru każdego z rodzajów jest jakość. Dlatego warto zadbać, aby naszym egzemplarzem były chociażby bokserskie rękawice Leone, lub te od innego, sprawdzonego producenta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden + 3 =