Wypoczynek i hobby

Wędka spinningowa, jaką wybrać?

Opublikowano: 7 lutego 2018 o 12:44   /   przez   /   komentarze (0)

Nie wiesz na jaką wędkę spinningową ostatecznie powinieneś się zdecydować? Wszystko oczywiście będzie zależeć od tego, na jakim etapie wędkarstwa się znajdujesz. Jeżeli dopiero zaczynasz swoja przygodę z łowieniem ryb, to zdecydowanie lepiej zdecydować się na mniejszy wydatek. Dobrą wędkę spinningową z powodzeniem zakupisz już w cenie do 500 złotych.
Ostatecznie wybór wędki spinningowej powinien zależeć przede wszystkim od tego, na jaką rybę czyhamy. W przypadku okonia zdecydujemy się na lekką i elastyczną wędkę. Jest to ryba bardzo płochliwa, która wymaga bardzo szybkiej reakcji. Nie tylko naszej, ale również ze strony wędki. Zatem szczytówka powinna nam wskazywać delikatne ruchy wskazujące na branie.

Chcąc upolować sandacza, raczej powinniśmy się zdecydować na takie wędki spinningowe, które wykazują się już znacznie większą sztywnością oraz wytrzymałością. Jednak nie należy zwracać samej uwagi wyłącznie na rybę, ale również na łowisko, na którym postanawiamy wędkować.

Ponieważ tutaj powinniśmy skupić się również na tym, na jakim akwenie chcemy wędkować. Na rzekach i w strumieniach, czyli w miejscach, w którym mamy do czynienia z nurtem, raczej delikatna wędka może sobie nie poradzić z podbieraniem. Tak samo jest na dużych jeziorach, gdzie decydujemy się na wędkowanie z łódki. Jak wiadomo, w takich miejscach często mamy do czynienia z dość sporą falą. Natomiast na stawach oraz w jeziorach nie będzie większego problemu z tym, by zdecydować się na lżejsze i bardziej elastyczne wędki spinningowe.

Bogatą ofertę wędek spinningowych i innego sprzętu wędkarskiego znajdziesz na przykład na stronie: http://sklep.insel.pl/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

4 × trzy =