Wypoczynek i hobby

Jak dbać o pióro wieczne?

Opublikowano: 17 stycznia 2020 o 21:00   /   przez   /   komentarze (0)

Aby pióro wieczne służyło nam długie lata, wymaga ono odpowiedniej pielęgnacji. Zużyty długopis najczęściej wyrzucamy, natomiast pióro musi od czasu do czasu zostać wyczyszczone, aby resztki zaschniętego atramentu zostały usunięte. Jeśli tego nie zrobimy, przyrząd do pisania może się zacinać, pisać nierówno i robić kleksy na papierze. Oprócz czyszczenia należy również zadbać o odpowiednie przechowywanie i użytkowanie pióra.

Czyszczenie pióra wiecznego

To najważniejszy sposób na pielęgnację naszego narzędzia do pisania. Pióro czyścimy w ciepłej wodzie, do której można dodać odrobinę płynu do mycia naczyń. W wodzie umieszczamy osobno stalówkę i sekcję, czyli przednią część pióra, na której trzymamy palce podczas pisania. W tych elementach gromadzi się najwięcej zaschniętego atramentu. Można umieścić je w wodzie na kilka godzin, jeśli mamy pióro na naboje. Jednakże pióra wieczne parker oferują również tłoczki do napełniania atramentu. Za pomocą tego tłoczka możemy nabierać i wypuszczać wodę kilka razy. To znacznie ułatwia proces czyszczenia.

Jak przechowywać i używać pióra?

Ważnym elementem dbania o pióro wieczne jest jego przechowywanie. Odpowiednie do tego będzie etui, które chroni nasze pióro przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. w szufladzie. Tego typu akcesoria piśmiennicze, jak i same pióra wieczne można znaleźć w https://www.piszesz.pl/. Używając pióra, warto uważać, by nie upadło, może to uszkodzić korpus lub nawet wygiąć stalówkę. Nacisk na papier podczas pisania powinien być minimalny. Nie ma potrzeby dociskania ręki do kartki tak jak w przypadku długopisów.

Pióro wymaga od użytkownika uwagi, jest w końcu cenne i tak należy je również traktować. Zadbane pióro wieczne będzie służyć przez wiele lat, nie zużyje się i nie zostanie uszkodzone.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

17 + szesnaście =