Wypoczynek i hobby

Na co zwracać uwagę przy wyborze foteli gamingowych?

Opublikowano: 8 lipca 2019 o 04:00   /   przez   /   komentarze (0)

Najważniejsza jest ergonomia

Profesjonalni gracze spędzają przy komputerze nieraz kilkanaście godzin dziennie. Dla przeciętnych gamerów pojedyncza sesja przy komputerze czy konsoli to około cztery godziny. Dlatego tak ważne jest, aby móc wybrać dobre krzesła gamingowe. Tego typu fotel musi przede wszystkim zapewnić prawidłowe podparcie i właściwą pozycję kręgosłupa. Dobrze, gdy w zestawie są dodatkowe poduszki – takie, które odpowiednio podpierają odcinek lędźwiowy oraz szyjny kręgosłupa. Są one zazwyczaj mocowane na gumowe taśmy, dzięki czemu możemy nimi z łatwością manewrować lub całkowicie zdjąć, jeśli nie są potrzebne.

Niezwykle ważną kwestią są również podłokietniki – kiedy gramy na padzie, najwygodniejszą pozycję przybierzemy wtedy, kiedy oprzemy łokcie na podłokietnikach właśnie. Dobrze też, jeśli fotel ma dużą gamę regulacji – wtedy możemy dobrać nachylenia tak, aby było nam jak najwygodniej. Ma to również wpływ na kształtowanie dobrej postawy pleców.

Materiał wykonania

Najpopularniejszym materiałem wykonania, szczególnie w fotelach gamingowych do 300 zł, jest ekoskóra. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla gamerów ze względu na to, że jest nie tylko komfortowa, ale także solidna, więc fotelem można cieszyć się przez długi czas. Oprócz tego, ekoskóra jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości – wystarczy mokrą szmatką przetrzeć powierzchnię krzesła, jeśli coś nam się na nią wyleje lub upadnie nam kawałek jedzenia. Dzięki temu nasz fotel posłuży nam przez naprawdę wiele lat.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

cztery × pięć =