Wypoczynek i hobby

Skok spadochronowy a bezpieczeństwo

Opublikowano: 24 lipca 2021 o 10:30   /   przez   /   komentarze (0)

Ze skokami spadochronowymi wiążą się silne emocje, adrenalina oraz wielka przygoda. Na pewno bardzo duża część osób ma marzenie, aby skoczyć ze spadochronu. Jednak w tej rozrywce niezwykle ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Każdy uczestnik musi mieć zapewnione wszystkie aspekty zabezpieczeń i ochrony. Jeżeli interesują nas skoki spadochronowe Wrocław ceny są zależne od firmy organizującej kursy oraz miejsca, ale mogą one być na tyle przystępne, aby każdego zachęcić do wykonania takiego wyczynu.

Kurs spadochronowy

Kurs spadochronowy AFF z angielskiego Accelerated Free-Fall, co oznacza przyspieszony kurs swobodnego spadania, jest to wyjątkowa metoda nauki stosowana w spadochroniarstwie. Dzięki tej metodzie, w bardzo krótkim okresie czasu nauczysz się wykonywać samodzielnie skoki ze spadochronu, z opóźnionym jego otwarciem. Przy założeniu 4000 m wysokości, podczas każdego skoku, będzie czekało uczestnika pięćdziesiąt sekund swobodnego spadania, a także sześć minut spędzone w powietrzu. Nie sposób z niczym porównać niesamowitego doświadczenia oraz adrenaliny z tym działaniem związanych.

Czego można się nauczyć w trakcie kursu AFF?

W trakcie kursu spadochronowego AFF nauczyć się można takich umiejętności, jak między innymi:

– teoretyczne podstawy skakania,

– pozycja, która jest stabilna, w której bezpiecznie można otworzyć spadochron oraz jak to wykonać,

– podstawowe zasady poruszania się w powietrzu w trakcie swobodnego spadania – na przykład obroty – nawet o 360 stopni, jak i również szybkie przemieszczanie się w wybranym przez siebie kierunku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

siedem + 10 =