Polecamy

Jakie są zabawki podobne do kostki Rubika?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ze święcą można szukać osoby, która nigdy nie słyszała o kostce Rubika. Ta charakterystyczna układanka opracowana została ponad czterdzieści lat temu. Od tamtej pory znaleźć ją można zarówno w dłoniach młodszych, niedoświadczonych graczy, jak też w rękach osób, które w kostce widzą sposób na doskonalenie się, a nawet zdobycie sławy – organizowane są profesjonalne zawody w układaniu kostki, a czasowe rekordy zapisywane są w księdze rekordów Guinessa. Ale klasyczna kostka to nie wszystko – na rynku możemy spotkać układanki, które są swoistymi wariacjami na temat kostki Rubika i angażują równie mocno. Jedną z nich jest np. megaminx.

Kostka niejedno ma imię, czyli gratka dla fanów kostki Rubika

Wystarczy zobaczyć na własne oczy pierwszą z propozycji, żeby zrozumieć, skąd w jej nazwie wziął się przedrostek „mega”. Najprościej rzecz ujmując, taka układanka jest rozszerzoną wersją kostki Rubika. Zamiast z sześcioma mamy więc do czynienia aż z dwunastoma różnokolorowymi ściankami. Osoby, które chciałyby pogłębiać swoje hobby, koniecznie powinny zapoznać się z kostkami dayan. To jeden z najpopularniejszych producentów kostek, dlatego w ofercie znajdziemy nie tylko wersję klasyczną, czy dwunastościankową, ale również masę innych wariantów (np. kostkę w kształcie piramidy). Każda z nich nie tylko pozwala ćwiczyć logiczne myślenie, ale też sprawia ogromną frajdę. Dodatkowymi zaletami tych układanek jest wykorzystanie do ich budowy sprawdzonych materiałów, płynność ruchów poszczególnych elementów oraz przystępna cena.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Markowe buty – czy za ceną idzie jakość?
Markowe buty – czy za ceną idzie jakość?
Rozglądając się za nową parą butów, powinno się rozważyć nie tylko ich wygląd i cenę, ale też ich jakość. Często […]
Perfumy – czy jest to dobry pomysł na prezent?
Perfumy – czy jest to dobry pomysł na prezent?
Zapewne każdy z nas nie raz stoi przed trudnym zadaniem – co podarować w prezencie? Jeśli nie znamy za dobrze […]
Jakie są rodzaje zaworów do wody?
Zawory do wody to niepozorne konstrukcje, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Pełnią one jednak bardzo ważną funkcję w każdej […]
Ostatnie wpisy