Zdrowie i medycyna

Znaczenie wałków w rehabilitacji

Opublikowano: 12 lutego 2021 o 11:50   /   przez   /   komentarze (0)

W jaki sposób przyspieszyć powrót do aktywności po kontuzji? Niezbędna jest tutaj odpowiednia rehabilitacja, która pomoże przywrócić mięśniom sprawność po urazie. Proces ten jednak wymaga starań nie tylko ze strony specjalisty. Bardzo istotne są również działania, jakie podejmuje pacjent poza gabinetem.

Niewielki przyrząd, duże korzyści

Wałek do masażu to niezbędne narzędzie dla każdej aktywnej osoby. Pomaga on zachować nam mięśnie w odpowiedniej kondycji, a także przyspiesza proces rehabilitacji. Regularny masaż na takim sprzęcie sprzyja bowiem zwiększeniu ukrwienia danego mięśnia. W ten sposób do masowanej tkanki dostarczane są składniki odżywcze, co przekłada się bezpośrednio na gojenie i naprawę różnych mikrouszkodzeń. Poza tym jednak wałek może być używany również do ćwiczeń korekcyjnych. Tego typu trening kończyn dolnych, ramion czy kręgosłupa sprzyja przede wszystkim poprawie mobilności ciała. Tym samym pozwala on zniwelować różne wady postawy, które mogą przyczyniać się między innymi do zwiększonej podatności na urazy.

Jeśli więc chcemy przyspieszyć swój powrót do zdrowia po kontuzji, to warto zaopatrzyć się w ten niewielki przyrząd. Oczywiście musimy pamiętać, aby kupować go z zaufanego źródła jak np. https://erehabilitant.pl/produkt/walek-rehabilitacyjny/. Wtedy możemy być pewni, że sprzęt ma odpowiednie właściwości i jego użycie będzie dla nas bezpieczne. Dzięki temu mamy szansę na skuteczną współpracę z naszym rehabilitantem, co pozwoli nam na nowo podjąć aktywny tryb życia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwanaście − dziewięć =