Zdrowie i medycyna

W tych problemach pomoże psycholog dziecięcy

Opublikowano: 11 lipca 2019 o 05:21   /   przez   /   komentarze (0)

Decyzja o wizycie z dzieckiem u psychologa nie należy do najłatwiejszych, choć niekiedy jest to konieczne. Tego typu specjalista posiada odpowiednie wykształcenie, aby fachowo ocenić rozwój młodego człowieka pod kątem jego kompetencji społecznych, emocji, więzi z najbliższymi, komunikacji z otoczeniem czy funkcjonowania zmysłów. Często terapia przybiera formę zabawy, choć zależy to w dużym stopniu od rodzaju problemu. Jeśli zależy nam na tym, aby był to dobry psycholog Poznań jest miastem, gdzie bez trudu takiego znajdziemy.

Nie zwlekaj z wizytą w gabinecie, bo może być za późno

Wbrew nazwie, psycholog dziecięcy nie pracuje wyłącznie z najmłodszymi pacjentami, ale również z ich rodzicami oraz niekiedy najbliższym otoczeniem. Należy się do niego udać w sytuacji, gdy z naszym maluchem dzieję się coś niepokojącego, czego nie rozumiemy i z czym sami nie potrafimy sobie poradzić. Wówczas lepiej jest zapobiegawczo skonsultować kłopot wychowawczy ze specjalistą, niż go zbagatelizować i później musieć się mierzyć z dużo poważniejszymi konsekwencjami. Pamiętajmy jednak, że im bardziej złożony jest dany problem, tym wyższe umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe powinien posiadać lekarz.

W czym zatem może nam on pomóc? Do najczęstszych sytuacji, z jakimi zmagają się dzieci, zaliczamy: zaburzenia zachowania i emocjonalne, zaburzenia lękowe oraz w odżywianiu, trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji, ADHD, depresję, nadmierną śmiałość, różne problemy z nauką, niemożność pogodzenia się z rozwodem lub rozstaniem rodziców, agresję, chorobliwą zazdrość o rodzeństwo (które ma się dopiero pojawić na świecie), moczenie nocne, a także śmierć bliskiej osoby. Jeśli chcemy, aby w rozwiązaniu któregoś z wymienionych problemów pomógł nam wysoko wykwalifikowany psycholog dziecięcy Poznań to miejsce, w którym działa wielu takich specjalistów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwa × trzy =