Polecamy

Jak czyścić sprzęt w łazience?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o higienę w łazience powinno być priorytetem każdego domownika. To nie tylko sprzątanie na bieżąco po każdorazowym użytkowaniu armatury łazienkowej i ceramiki, ale również regularne, bardziej dogłębne i dokładne czyszczenie wszystkiego, co w łazience się znajduje.

Sprzęt w tym pomieszczeniu zawsze powinien być higienicznie czysty, bo wpływa to na nasze zdrowie, a także komfort codziennego użytkowania łazienki. Najważniejsze są umywalki i brodzik prysznicowy, o których czystość musimy zadbać na co dzień.

Łazienka miejscem higienicznej czystości

Najtrudniej jest nam dbać o sprzęty łazienkowe, które są cały czas oblewane przez wodę o różnej temperaturze, traktowane płynami do mycia zostawiającymi osady. Już po krótkim czasie na umywalce i brodziku łazienkowym pojawiają się brzydkie osady, brud, a jeśli nie dbamy o te miejsca regularnie i mamy słabą wentylację – mogą pojawić się charakterystyczne czarne plamy. Można temu zaradzić, dbając o czystość tych miejsc codziennie.

Często woda zawiera dużo kamienia, który osadza się na sprzętach łazienkowych, najczęściej wokół odpływu. Umywalki i brodzik prysznicowy można czyścić w tym miejscu octem. Wystarczy nasączyć waciki dużą ilością octu i pozostawić na jakiś czas, aby zwiększyć jego skuteczność. Niektórzy stosują również sodę oczyszczoną, która ma potwierdzone działanie oczyszczające i wybielające. Po jakimś czasie należy przetrzeć jeszcze te miejsca szczotką do czyszczenia.

Ślady po mydle i paście do zębów wyczyścimy zwykłym płynem do mycia naczyń rozcieńczonym wodą. Brodzik prysznicowy również można czyścić sodą oczyszczoną z octem w przypadku osadów z kamienia i dowolnym płynem do mycia, który nie zniszczy jego delikatnej powierzchni. Aby uniknąć czarnych plam można wycierać na sucho miejsca, w których wilgoć zbiera się i długo nie wysycha samoczynnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsza biżuteria tego lata – co warto nosić?
Najmodniejsza biżuteria tego lata – co warto nosić?
Okres wakacyjny kojarzy nam się z lekkością i wolnością, dlatego bardzo często wybieramy stylizacje pasujące do tego obrazu. Doskonałym ich […]
Od czego zależy sukces firmy?
Od czego zależy sukces firmy?
Wbrew pozorom sukces firmy nie opiera się na tym, jakie usługi albo towary oferuje. Znacznie ważniejsze jest podejście do klienta […]
Do czego służą systemy CNC?
Do czego służą systemy CNC?
CNC to skrót od „Computer Numerical Control”. Jest to system oparty na komputerze, który kontroluje ruch obrabiarki. System obejmuje sterowanie, […]
Ostatnie wpisy