Technika i motoryzacja

Spawacz- charakterystyka zawodu i zarobki

Opublikowano: 19 września 2018 o 07:05   /   przez   /   komentarze (0)

Spawacz jest pracownikiem odpowiadającym za łączenie ze sobą elementów wykonanych z różnego rodzaju materiałów metalowych z użyciem elektrycznie zasilanych źródeł ciepła. W jego gestii, poza samym procesem spawania, leży również wcześniejsze zapoznanie się z łączonymi materiałami oraz co bardzo ważne przygotowanie ich powierzchni do samego procesu.

Spawacz – potrzebne uprawnienia

Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, aby móc starać się o stanowisko spawacza należy mieć wykształcenie minimum zawodowe, posiadać tak zwaną książkę spawacza oraz aktualne, potwierdzone uprawnienie na przynajmniej jedną z możliwych do zastosowania metod spawalniczych. Oczywiste jest, że kursy te są dodatkowym obciążeniem finansowym dla osoby chcącej pracować w tej branży, ale dzięki nim pracownik jest w stanie swoją pracę wykonywać w pełni bezpiecznie oraz profesjonalnie.

Spawacz – potencjalne zarobki

Zarobki na stanowisku spawacza są różne i zależą od wielu czynników. Między innymi na wysokość pensji wpływają region Polski, w którym pracownik chce pracować, aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, czy jego umiejętności oraz doświadczenie w zawodzie. Tym samym, uśredniona mediana zarobków w naszym kraju na tym stanowisku waha się między 2,5, a 3,5 tysiąca złotych.
Podsumowując, zawód spawacza w naszym kraju wymaga ukończenia od przyszłego pracownika kursów, ale gwarantuje za to stabilne zatrudnienie, możliwość rozwijania się w wyuczonym zawodzie oraz stosunkowo dobre, jak na nasz kraj, zarobki.

Jeśli szukasz dobrego spawacza, sprawdź ofertę Spawak – usługi spawalnicze najwyższej jakości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

12 + czternaście =