Polecamy

Inteligentne domofony do Twojego domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domofony pełnią coraz więcej funkcji. Oprócz umożliwienia kontaktu z osobą znajdującą się przed drzwiami do klatki schodowej masz także możliwość inicjowania określonych zachowań oraz akcji. Popularnym rozwiązaniem są bramofony oraz unifony, pozwalające na połączenie z rozmaitymi urządzeniami w danym gospodarstwie domowym oraz na jego posesji. 

Domofon inteligentny – nie tylko do otwierania zamków 

Wyborem wartym rozważenia jest zakup domofonu IP, czyli urządzenia łączącego się za pomocą internetu, mającego dostęp do baz danych i innych sprzętów w Twoim domu. Możesz za jego pomocą uruchomić oświetlenie w wybranych pomieszczeniach i korytarzach, którymi będą przemieszczać się osoby wpuszczone do budynku. To samo dotyczy sterowania pracą ogrzewania oraz innych systemów w budynku.

Nowoczesne urządzenia posiadają dodatkowe funkcje ochronne – takie jak weryfikacja głosowa, możliwość otwierania za pomocą kodu, czytnik kart magnetycznych lub linii papilarnych. Produkty takie oferuje: https://el-fran.pl/systemy-zabezpieczen/domofony/. Są to systemy domofonów stosowane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także przemysłowych i użytku publicznego, w których liczy się podwyższony standard bezpieczeństwa. 

Niektóre modele domofonów pozwalają także na rejestrowanie zdarzeń w sytuacjach niepewnych, poprzez nagrywanie obrazu oraz dźwięku. Warto wybierać produkty posiadające wbudowaną pamięć wewnętrzną lub pozwalające na podłączenie dodatkowego nośnika pamięci. 

Cena inteligentnego domofonu jest nieco wyższa niż konwencjonalnych urządzeń, jednak uzyskujesz dostęp do nowoczesnego i wysoce funkcjonalnego rozwiązania. Warto poświęcić zakupom nieco więcej czasu oraz przejrzeć produkty pochodzące od różnych producentów. Osobom poszukującym tańszych rozwiązań polecamy zrezygnować z domofonów z dobrej jakości kamerą noktowizyjną, na korzyść urządzeń wyposażonych w rozbudowany repertuar prostych funkcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dźwig – jego zastosowanie i jak najłatwiej się w niego zaopatrzyć
Dźwig – jego zastosowanie i jak najłatwiej się w niego zaopatrzyć
Dźwigi to ogromne maszyny wykorzystywane powszechnie w przemyśle i branży budowlanej. Służą przede wszystkim do podnoszenia oraz przenoszenia rozmaitych obiektów […]
Czym się kierować przy wyborze fotela?
Domowe miejsce wypoczynku jest ważne dla każdego z nas, i dlatego przy wyborze fotela, w którym zamierzamy spędzać relaksujące popołudnia, […]
Na czym polega logistyka?
Na czym polega logistyka?
Nieustanny rozwój gospodarki na ogromną skalę to podstawowy czynnik generujący ogromne zapotrzebowanie na specjalistów posiadających dużą wiedzę na temat transportu. […]
Ostatnie wpisy