Polecamy

Inteligentne domofony do Twojego domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domofony pełnią coraz więcej funkcji. Oprócz umożliwienia kontaktu z osobą znajdującą się przed drzwiami do klatki schodowej masz także możliwość inicjowania określonych zachowań oraz akcji. Popularnym rozwiązaniem są bramofony oraz unifony, pozwalające na połączenie z rozmaitymi urządzeniami w danym gospodarstwie domowym oraz na jego posesji. 

Domofon inteligentny – nie tylko do otwierania zamków 

Wyborem wartym rozważenia jest zakup domofonu IP, czyli urządzenia łączącego się za pomocą internetu, mającego dostęp do baz danych i innych sprzętów w Twoim domu. Możesz za jego pomocą uruchomić oświetlenie w wybranych pomieszczeniach i korytarzach, którymi będą przemieszczać się osoby wpuszczone do budynku. To samo dotyczy sterowania pracą ogrzewania oraz innych systemów w budynku.

Nowoczesne urządzenia posiadają dodatkowe funkcje ochronne – takie jak weryfikacja głosowa, możliwość otwierania za pomocą kodu, czytnik kart magnetycznych lub linii papilarnych. Produkty takie oferuje: https://el-fran.pl/systemy-zabezpieczen/domofony/. Są to systemy domofonów stosowane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także przemysłowych i użytku publicznego, w których liczy się podwyższony standard bezpieczeństwa. 

Niektóre modele domofonów pozwalają także na rejestrowanie zdarzeń w sytuacjach niepewnych, poprzez nagrywanie obrazu oraz dźwięku. Warto wybierać produkty posiadające wbudowaną pamięć wewnętrzną lub pozwalające na podłączenie dodatkowego nośnika pamięci. 

Cena inteligentnego domofonu jest nieco wyższa niż konwencjonalnych urządzeń, jednak uzyskujesz dostęp do nowoczesnego i wysoce funkcjonalnego rozwiązania. Warto poświęcić zakupom nieco więcej czasu oraz przejrzeć produkty pochodzące od różnych producentów. Osobom poszukującym tańszych rozwiązań polecamy zrezygnować z domofonów z dobrej jakości kamerą noktowizyjną, na korzyść urządzeń wyposażonych w rozbudowany repertuar prostych funkcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak leczyć bezdech senny?
Jak leczyć bezdech senny?
Bezdech senny to choroba, która objawia się powtarzającymi się epizodami zatrzymania lub ograniczenia dopływu tlenu do dróg oddechowych. Bardzo wiele […]
Masaż twarz – jak go wykonywać?
Masaż twarz – jak go wykonywać?
Masaż twarzy to jeden z najlepszych sposobów na zminimalizowanie opuchlizny, zmniejszenie zmarszczek oraz rozluźnienie mięśni. Zanim jednak zabierzemy się za […]
Jakie cechy i właściwości posiada marihuana i dlaczego uznawana jest za narkotyk?
Jakie cechy i właściwości posiada marihuana i dlaczego uznawana jest za narkotyk?
Marihuana to narkotyk, który jest stosowany od wieków. Jest jednym z najbardziej popularnych narkotyków w dzisiejszym świecie. Marihuana była używana […]
Ostatnie wpisy