Ogród i dom

Jak produkuje się fototapety samoprzylepne?

Opublikowano: 14 czerwca 2022 o 10:05   /   przez   /   komentarze (0)

Fototapety samoprzylepne powstają w wyniku druku bezpośrednio na materiale, który następnie jest laminowany do tylnej strony miękkiego winylu. W rezultacie powstaje wzór, który można nanieść na ścianę wewnętrzną pokoju jak każdą inną tapetę.

Dwa główne rodzaje tapet samoprzylepnych

– dry wipe lub peel and stick,

– naklejanie na ścianę.

Różnice

Tapety samoprzylepne typu „dry wipe” lub „peel and stick” są nakładane bez użycia pasty, dlatego nie ma potrzeby wygładzania nadmiaru pasty przed nałożeniem papieru. Ważne jest jednak, aby dokładnie przestrzegać instrukcji producenta, ponieważ niektóre produkty wymagają najpierw zwilżenia przed nałożeniem, aby uniknąć tworzenia się pęcherzyków powietrza na powierzchni. Ten rodzaj produktu może być również ponownie umieszczony zanim całkowicie wyschnie, nie pozostawiając żadnych pozostałości za sobą na twoich ścianach.

Wklejenie tapety samoprzylepnej na ścianę jest przyklejane do ścian za pomocą pasty lub kleju, co sprawia, że jest znacznie łatwiejsze w pracy niż produkty do wycierania na sucho lub odklejania i przyklejania, ponieważ nie ma potrzeby czekania na wyschnięcie kleju lub pasty przed zawieszeniem papieru.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

4 + trzy =