Zdrowie i medycyna

Oleje poprawiające zdrowie i urodę

Opublikowano: 28 maja 2020 o 07:00   /   przez   /   komentarze (0)

Każdy z nas pragnie wyglądać oraz czuć się dobrze. W związku tym poszukujemy różnych środków, które poprawią nasze zdrowie oraz urodę. Obecnie rynek daje nam wiele możliwości, byśmy mogli osiągnąć ten cel. Dobrym rozwiązaniem okazują się oleje.

Dlaczego i jak stosować olej z czarnuszki?

Warto się nim zainteresować, ponieważ zawiera szeroką gamę prozdrowotnych funkcji. Jedną z możliwości jest użycie oleju z czarnuszki na alergie. Badania potwierdzają, że ma działanie łagodzące na katar sienny, poza tym produkt ten nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Osoby zmagające się z problemami układu pokarmowego, również są zachęcane, by sięgnąć po niego sięgnąć, ponieważ łagodzi takie stany jak refluks, wrzody żołądka czy zatrucia pokarmowe. Ważne, by produkt był tłoczony na zimno, ponieważ tylko wtedy zawiera odpowiednią ilość witamin, składników odżywczych oraz mineralnych. Cena za 100 ml to około 30 złotych.

Olej rzepakowy i jego właściwości zdrowotne

Produkt ten ma niemalże idealne proporcje, biorąc pod uwagę zawartość kwasów omega- 3 do kwasów omega- 6. W związku z tym ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój mózgu i układ nerwowy u płodu. Niebagatelne znaczenie ma także w regulacji gospodarki tłuszczowej naszego organizmu. Zawarta w nich stosunkowo wysoka ilość tokoferoli pomaga w usuwaniu z organizmu wolnych rodników oraz wpływa stabilizująco na stres oksydacyjny. Możemy z niego przygotować domowe maseczki, ponieważ produkt dobrze wpływa na naszą skórę i włosy. Cena oleju rzepakowego nierafinowanego to około 8 złotych za 100 ml.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

20 + 15 =