Zdrowie i medycyna

Sauna i tężnia w domu – czy warto?

Opublikowano: 11 lutego 2020 o 16:50   /   przez   /   komentarze (0)

Obecnie ludzie dbają o zdrowie znacznie lepiej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wielu z nich decyduje się nawet na wybudowanie we własnym domu sauny lub tężni solankowej. Przebywanie w tego typu obiektach wpływa bowiem bardzo pozytywnie na funkcjonowanie wielu układów ciała oraz skutkuje wzmocnieniem odporności organizmu. W niniejszym artykule zostaną wymienione kluczowe zalety każdej z tych dwóch konstrukcji. 

Zdrowie jest warte każdych pieniędzy 

Tężnia solankowa to specjalny obiekt zbudowany z drewna iglastego i wyposażony w urządzenie służące do pompowania solanki, czyli powietrza wzbogaconego o cenne mikroelementy – m.in. wapń, żelazo, brom, potas i jod. Osoby posiadające tężnię w domu mają możliwość codziennego przyswajania tych substancji, co skutkuje redukcją stresu i pomaga w leczeniu schorzeń dróg oddechowych, nadciśnienia, alergii czy zapalenia zatok.

Z kolei sauna to pomieszczenie, które jest wypełnione parą wodną o wilgotności sięgającej aż 40% i temperaturze od 45 do 75 stopni Celsjusza. Regularne przebywanie w jej wnętrzu dotlenia tkanki ciała, pobudza krążenie, zwiększa tempo pozbywania się toksyn, ujędrnia skórę, odpręża, oczyszcza cerę, hartuje organizm i łagodzi bóle mięśni czy stawów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzy × 5 =