Zdrowie i medycyna

Kiedy warto skorzystać z usług dietetyka?

Opublikowano: 16 sierpnia 2021 o 10:42   /   przez   /   komentarze (0)

Rozpisanie planu żywieniowego może być niezwykle przydatne dla osób, które intensywnie uprawiają sport. Forsowne treningi wiążą się nie tylko ze spalaniem ogromnych ilości kalorii, ale też z ubytkiem minerałów i koniecznością regeneracji. Wszystko to powoduje, że sportowcy muszą odżywiać się w świadomy sposób. Dietetyk zbiera wywiad oraz zleca badania, na podstawie których tworzy indywidualne zalecenia żywieniowe. 

Dietetyka dla chorych

Opracowanie specjalnego, dostosowanego do potrzeb jadłospisu jest niezbędne w przypadku cierpiących na różnego rodzaju choroby i schorzenia. Osoby takie są wręcz uzależnione od wskazań dietetyka, a wszelka dowolność w wyborze produktów spożywczych może mieć nieobliczalne konsekwencje. Plany żywieniowe są w tym wypadku elementem szerszego procesu leczenia.  

Pomoc w odchudzaniu

Jedną z najpopularniejszych motywacji, która sprawia, że korzystamy z usług dietetyka jest chęć schudnięcia. Dzieje się tak z różnych powodów. Część osób z problemem nadwagi lub otyłości aktywnie walczy ze swoją wagą, ale z wielu względów nie udaje im się schudnąć lub po okresie redukcji znów wracają do poprzedniego stanu. Często też korzysta się ze złych, niesprawdzonych diet albo nie ma się świadomości, co do szkodliwości niektórych zwyczajów żywieniowych. Proces chudnięcia ułatwi z pewnością sięgnięcie po profesjonalną pomoc. Specjalista od żywienia, z którego ofertą można zapoznać się choćby na stronie https://flejszar-olszewska.pl/, może skutecznie dopomóc w sprawnym przejściu przez proces odzyskiwania wpływu na własny wygląd.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

pięć × 2 =