Polecamy

Czy można wyleczyć migrenę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Migrena to choroba przewlekła charakteryzująca się silnym i trudnym do zniesienia bólem głowy. Objawom niniejszej choroby towarzyszą najczęściej światłowstręt oraz silne uczucie mdłości, a nawet wymioty. Czy wyleczenie migreny jest możliwe? W poniższym poradniku poznasz odpowiedź na te i inne pytania związane z niniejszym problemem.

Czy można wyleczyć migrenę?

Ból głowy spowodowany migreną jest na tyle silny, że często wpływa on na codzienne funkcjonowanie pozbawiając przy tym chorych nie tylko możliwości pracy, ale w skrajnych sytuacjach również możliwości swobodnego poruszania się. Niestety w wielu przypadkach przyjmowanie standardowych leków przeciwbólowych nie przynosi oczekiwanych efektów. Dlatego też, w przypadku częstych i nawracających migren należy jak najszybciej skontaktować się neurologiem, lub lekarzem pierwszego kontaktu, który pomoże dobrać dla nas odpowiednie leczenie.

Więcej niż tabletki

Niestety tabletki przeciwbólowe nie zwalczają przyczyny występowania niniejszego problemu, dlatego też w przebiegu migreny tak ważne jest stosowanie się do konkretnych wskazań dietetycznych. Ponadto, wiele osób zmagających się z niniejszą chorobą korzysta z zabiegów akupunktury, które podobno skutecznie zmniejszają częstość występowania objawów migreny.

Jak zapobiegać?

W niektórych przypadkach, konieczne jest codzienne przyjmowanie leków mających na celu ograniczenie występowania kolejnych ataków. Wśród innych działań profilaktycznych możemy wyróżnić:

  • Stosowanie się do zaleceń dietetycznych;
  • Unikanie używek (w tym papierosów i alkoholu);
  • Unikanie stresu;
  • Przestrzeganie właściwej ilości snu w ciągu doby.

Artykuł napisany we współpracy z Feel Good Clinic – specjalistyczną kliniką ozonoterapii i terapii witaminowych, np. kroplówki glutationu dożylnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie aspekty wpływają na wartość nieruchomości?
Jakie aspekty wpływają na wartość nieruchomości?
Wartość jest określana przez wiele czynników, w tym podaż i popyt, lokalizację, udogodnienia i stan. Cena nieruchomości jest określana przez […]
Modne dodatki do każdej codziennej stylizacji – o czym warto pomyśleć?
Modne dodatki do każdej codziennej stylizacji – o czym warto pomyśleć?
Biżuteria to niewątpliwie element, który potrafi odmienić nawet najbardziej zwyczajną stylizację. Większość kobiet nosi różnego rodzaju biżuterię – począwszy do […]
Jak wybrać dobry tablet?
Jak wybrać dobry tablet?
Tablety są obecnie bardzo popularne. Wykorzystywane są jako urządzenia rozrywkowe, ale mogą być również bardzo przydatnym narzędziem do pracy i […]
Ostatnie wpisy