Polecamy

Rehabilitacja uroginekologiczna – na czym ona polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja uroginekologiczna to technika, która ma na celu poprawę jakości życia kobiet, które przeszły operację z powodu dysfunkcji dna miednicy, w tym nietrzymania moczu i kału.

Czym dokładnie jest taka rehabilitacja?

Rehabilitacja uroginekologiczna to program leczenia zaprojektowany, aby pomóc kobietom, które mają problemy uroginekologiczne. Głównym celem programu jest zapobieganie i leczenie nietrzymania moczu, czyli wycieku moczu podczas śmiechu, kichania lub ćwiczeń. Program ma również na celu zmniejszenie częstotliwości oddawania moczu, poprawę opróżniania pęcherza i zwiększenie kontroli nad pęcherzem.

Uczestnicy programu rehabilitacji uroginekologicznej otrzymują instrukcje, jak wykonywać określone ćwiczenia i techniki, które mogą pomóc im odzyskać kontrolę nad pęcherzem. Mogą również nauczyć się sposobów unikania wspólnych wyzwalaczy, które powodują nietrzymanie moczu, takich jak nagłe ruchy lub stres.

Ćwiczenia dla rehabilitacji uroginekologicznej

Podczas pierwszego spotkania z terapeutą, oceni on Twój stan i sformułuje plan leczenia w oparciu o to, co działa najlepiej dla Ciebie. Celem tego procesu jest zmniejszenie zmęczenia mięśni, aby pomóc w poprawieniu problemów z kontrolą pęcherza, takich jak wysiłkowe nietrzymanie moczu (SUI), nietrzymanie moczu z parcia (UUI) lub mieszane nietrzymanie moczu (MUI). Więcej informacji znajdziesz na stronie https://familymedica.waw.pl/porada/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/ .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?
Inwestowanie w nieruchomości jest uznawane za jedną z najlepszych form lokowania swojego kapitału. Nabycie mieszkania jest również marzeniem sporej liczby […]
Regały magazynowe – jakie rodzaje wyróżniamy?
Regały magazynowe – jakie rodzaje wyróżniamy?
Regały magazynowe są istotną częścią magazynu lub centrum dystrybucyjnego. Pomagają one w maksymalizacji pojemności magazynowej poprzez utrzymywanie produktów zorganizowanych i […]
Jakie gadżety i akcesoria mogą sobie zakupić najwięksi miłośnicy gór?
Jakie gadżety i akcesoria mogą sobie zakupić najwięksi miłośnicy gór?
Jeśli chodzi o miłośników gór, to o pewnych rzeczach nie można zapomnieć. W końcu te góry to prawdziwa gratka i […]
Ostatnie wpisy