Technika i motoryzacja

Jakich części musimy użyć żeby stuningować samochód?

Opublikowano: 19 marca 2021 o 10:00   /   przez   /   komentarze (0)

Tuningowanie samochodu nie jest tylko i wyłącznie domeną młodych kierowców, którzy chcą zwiększyć moc swoich niezbyt szybkich aut. Może również być sposobem na wyróżnienie się na drodze, zwłaszcza jeśli mamy auto nie zwracające na siebie w ogóle uwagi. Możemy również za pomocą tuningu polepszyć właściwości jezdne samochodu, dzięki czemu będzie on stabilniejszy na zakrętach, podczas nagłego hamowania czy przyspieszania. Sprawdzamy jakie elementy należy wymienić, by można było powiedzieć, że poddaliśmy auto tuningowi.

Sportowy dolot powietrza

Najprostszy sposób, by wyciągnąć z silnika kilka procent dodatkowej mocy? Jest nim wykorzystanie sportowego dolotu, na który składa się filtr stożkowy, odpowiednie rury prowadzące powietrze, czasami dostępna może być nawet specjalna, większa przepustnica. Możemy też wymienić kolektor dolotowy, całą głowicę i tego typu części samochodowe Ford to marka pojazdów, która bardzo łatwo poddaje się tuningowi w powyższy sposób. Czasami można wyciągnąć z silnika nawet nie kilka, ale kilkanaście procent mocy ekstra.

Obniżenie zawieszenia

Chcąc by auto lepiej wchodziło  w zakręty, dobrym pomysłem będzie obniżenie i usztywnienie zawieszenia. W tym celu należy zakupić komplet specjalnych sprężyn obniżających, wraz z dostosowanymi do nich amortyzatorami. Jest to zabieg polecany zwłaszcza właścicielom tych aut, które prowadzą się wyjątkowo miękko i przechylają podczas zakrętów. Po usztywnieniu zawieszenia walory trakcyjne pojazdu z pewnością się polepszą, a obniżenie linii podwozia da dodatkowo ciekawy efekt wizualny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzy × 4 =