Technika i motoryzacja

Do czego służą systemy CNC?

Opublikowano: 4 sierpnia 2022 o 10:00   /   przez   /   komentarze (0)

CNC to skrót od „Computer Numerical Control”. Jest to system oparty na komputerze, który kontroluje ruch obrabiarki. System obejmuje sterowanie, obrabiarkę i narzędzia skrawające. Systemy CNC są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, samochodowym, medycznym i produktów konsumenckich.

Dlaczego warto korzystać z CNC?

Maszyny CNC mogą być zaprogramowane do wykonywania powtarzalnych zadań szybko i dokładnie. Mogą być również przeprogramowane do wykonywania różnych zadań lub zmiany liczby produkowanych części. To czyni je idealnymi do produkcji masowej i dla firm, które muszą szybko wprowadzać zmiany (jak producenci samochodów). Maszyny CNC Radomia są najtrwalsze, ponieważ Radom słynie z tego typu urządzeń.

Jak działa CNC?

W maszynach CNC operatorzy wprowadzają instrukcje do komputera, który następnie tłumaczy te instrukcje na kod maszynowy (język zrozumiały dla komputerów). Następnie sterowanie wysyła polecenia do przemieszczania osi maszyny w oparciu o te instrukcje. W niektórych przypadkach części są tworzone z istniejącego pliku projektowego zwanego G-kodem (który zawiera instrukcje dotyczące szybkości, z jaką każda oś ma się poruszać). W innych przypadkach, części są tworzone poprzez projektowanie ich w locie za pomocą oprogramowania CAD i wysyłanie projektu bezpośrednio do grawerki laserowej lub drukarki 3D zamiast używania G-code.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

20 − 16 =