Technika i motoryzacja

Quad jako alternatywa dla motoru

Opublikowano: 28 stycznia 2021 o 13:22   /   przez   /   komentarze (0)

Okres wiosenny, letni i jesienny to raj dla motocyklistów. Dzięki ciepłej pogodzie można jeździć nawet na dalekie wycieczki i korzystać z życia. Jednak motorem nie wjedziemy wszędzie, ponieważ istnieje ryzyko wywrotki lub zagrzebania się koła napędowego w błocie. Gdy lubimy jeździć także po bezdrożach, lepszym wyjściem od motocykla może być quad. Pojazd ten przede wszystkim jest czterokołowcem oraz na wszystkie cztery koła posiada napęd. Jest to idealne rozwiązanie na rozmaite bezdroża.

Dwa w jednym

Ponieważ quad jest pojazdem nieposiadającym kabiny, mamy na nim podobny komfort jazdy jak na motocyklu. Możemy poczuć się całkowicie wolni, w przeciwieństwie do jazdy samochodem off-roadowym, gdzie zamknięci jesteśmy w szczelnej kabinie. Jednocześnie możemy liczyć na doskonałą przyczepność nawet do błotnistych dróg pełnych kolein. Mamy także stabilność, ponieważ na czterokołowym pojeździe bardzo trudno się przewrócić. Oczywiście trzeba uważać na głębokich koleinach, jednak nadal quady są pojazdami wyjątkowo stabilnymi.

Czy trzeba mieć własny?

Niestety nie każdy z nas ma możliwość zakupu quada i jego przechowywania. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ maszynę można w wielu miejscach bez problemu wynająć. Na przykład gdy jesteśmy na urlopie w górach, możemy zdecydować się na wypożyczenie quada w Szczawnicy. Dzięki temu możemy skupić się tylko na jeździe w terenie i czerpaniu z tego przyjemności. Nie ma konieczności dowozu pojazdu przyczepą na miejsce, nie musimy też obawiać się o serwis, bo maszyny zawsze są w pełni sprawne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

osiemnaście − 5 =