Polecamy

Klimatyzacja w samochodzie nie działa – co może być powodem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy klimatyzacja w samochodzie nie działa, należy sprawdzić, co może być tego przyczyną. Jeśli pojazd jest wyposażony w system wstępnego doładowania, wówczas może być problem ze sprężarką lub jej paskiem.

Jaka najczęstsza przyczyna?

Najczęstszą przyczyną braku klimatyzacji jest uszkodzona sprężarka klimatyzacji. Kompresor jest bardzo ważnym elementem, ponieważ dostarcza zimne powietrze do wszystkich obszarów wnętrza. Jeśli jest niesprawna, w niektórych częściach samochodu nie będzie zapewniona cyrkulacja powietrza lub tylko częściowe chłodzenie.

Jeśli chcesz samodzielnie naprawić swój pojazd, to możesz kupić nowy kompresor i zamontować go samodzielnie. Jeśli jednak nie czujesz się na tyle pewnie, aby to zrobić, to zabierz swój samochód do profesjonalnego mechanika, który wymieni dla Ciebie stary kompresor na nowy.

Co świadczy o uszkodzeniu?

Hałas. Jeśli klimatyzacja Twojego samochodu wydaje głośne dźwięki, może to być znak, że coś jest nie tak ze sprężarką. Hałas może brzmieć jak piski lub wycie dochodzące spod maski. Jeśli tak, to może być coś nie tak z paskiem lub kołem pasowym, które napędza sprężarkę. Może to również oznaczać, że w systemie utknął gdzieś brud lub zanieczyszczenia, które należy wyczyścić, aby mógł on znowu prawidłowo funkcjonować.

Zapachy i wycieki. Zapach dochodzący z otworów wentylacyjnych samochodu lub wyciek oleju może oznaczać, że sprężarka samochodu uległa awarii z powodu wycieków oleju lub innych problemów z uszczelkami wewnątrz niej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Deska kompozytowa na taras – jak ją zamontować?
Deska kompozytowa na taras – jak ją zamontować?
Kompozytowe deski tarasowe to świetny wybór na taras lub balkon. Są trwałe, łatwe w utrzymaniu i świetnie wyglądają. Dobra alternatywa […]
Dekoracje na świąteczny stół
Dekoracje na świąteczny stół
Bez względu na rodzaj świąt, odpowiednie dekorowanie stołu to już tradycja. Wybieranie i szykowanie ozdób wprowadza wszystkich w świąteczny klimat […]
Jak ważnym elementem mieszkania są właściwie dobrane okna
Okna to kluczowy element każdego mieszkania. Dobrze dobrane, zapewniają nie tylko komfort użytkowania ale także świetnie się prezentują. Najlepiej więc […]
Ostatnie wpisy