Przedsiębiorczość i gospodarka

Jak uzyskać leasing?

Opublikowano: 3 stycznia 2020 o 10:25   /   przez   /   komentarze (0)

Zawarcie umowy związanej z leasingiem zawsze przebiega w standardowy sposób. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji związanej z wyborem konkretnego przedmiotu lub modelu np. samochodu, a następnie oszacowanie przybliżonych kosztów i wysokości rat. Kolejną czynnością jest wybór firmy leasingowej. Za pośrednictwem Internetu, istnieje możliwość, porównania ofert proponowanych na rynku. Poprzez kontakt z przedstawicielami dochodzi do negocjacji i finalnie do podpisania umowy, po spełnieniu pewnych warunków. Najważniejszym elementem będzie dostarczenie analiz potwierdzających wypłacalność rentowność przedsiębiorstwa.

Jednakże warto dodać, że w ostatnim czasie, coraz popularniejszy staje się leasing samochodu bez bik i krd. W tej sytuacji firma leasingowa nie bierze pod uwagę historii kredytowej ani informacji o długach usługobiorcy. Po umówieniu szczegółów umowy i złożeniu wniosku dochodzi do zawarcia kontraktu. Następnie sporządzana jest tak zwana faktura pro forma. Później leasingobiorca płaci czynsz inicjalny i dokonuje opłaty określone przez umowę i odbiera sprzęt od kontrahenta.

Gdzie szukać pomocy i informacji?

Przed podpisaniem umowy warto uzyskać konkretne informacje na temat przyszłych transakcji. Aby nie narazić się na niepotrzebne koszta i nieuczciwych interesantów zaleca się kontakt z doradcą finansowym, w celu uzgodnienia szczegółów umowy. Właściwie postawione warunki będą gwarancją uczciwego leasingu. Warto też pamiętać o odpowiednich formach zabezpieczenia, o których więcej można dowiedzieć się na https://ajbfinance.pl/ubezpieczenia/slownik-pojec/cesjonariusz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

14 − 5 =