Polecamy

Odkurzacz – jakie są typy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacz to naprawdę przydatne urządzenie, które może nam pomóc w sprzątaniu naszych domów. Dzięki nim łatwo jest utrzymać podłogi i dywany w czystości, wolne od kurzu, brudu i innych niepożądanych substancji. Na rynku dostępne są różne rodzaje odkurzaczy, każdy z nich ma swoje unikalne cechy, a także swoje wady i zalety.

Odkurzacze występują w różnych typach i stylach. Do głównych typów należą:

Odkurzacze cylindryczne 

Są to modele pionowe z długą rączką i silnikiem zamontowanym na górze kanistra. Najlepiej nadają się do czyszczenia dywanów i wykładzin, ale można je również stosować na twardych podłogach.

Odkurzacze pionowe 

Wyglądają jak odkurzacze cylindryczne, ale mają krótsze uchwyty i są przeznaczone do czyszczenia dywanów i wykładzin. Odkurzacze pionowe są wyposażone w workowe lub bezworkowe pojemniki na kurz, dzięki czemu łatwiej je opróżnić po zapełnieniu.

Odkurzacze kanistry 

Kanistry są mniejsze niż odkurzacze pionowe, co ułatwia ich przenoszenie podczas sprzątania. Podobnie jak odkurzacze pionowe, dostępne są w wersjach z workiem i bez worka.

Odkurzacze ręczne 

Odkurzacze ręczne to małe urządzenia, które trzyma się w jednej ręce, a drugą odkurza. Są one przydatne do czyszczenia schodów lub innych trudno dostępnych miejsc, w których odkurzacz pionowy nie zmieściłby się dobrze.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni rodzaj do swojego domu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://sklep.mpm.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na zagospodarowanie witryny sklepowej – co zrobić, żeby przyciągała uwagę?
Sposoby na zagospodarowanie witryny sklepowej – co zrobić, żeby przyciągała uwagę?
Kreatywność jest bardzo ceniona w biznesie. Przydaje się zwłaszcza podczas planowania działań promocyjnych, które pomagają w wyróżnieniu się na tle […]
Jak pielęgnować doczepiane rzęsy?
O sztuczne rzęsy należy dbać tak samo, jak o naturalne. Regularna i staranna pielęgnacja pozwolą cieszyć się doczepianymi rzęsami przez […]
Młotek Schmidta – czym jest i jakie jest jego zastosowanie?
Młotek Schmidta to inaczej sklerometr i służy do bezinwazyjnego wykonywania pomiarów jakości betonu. Inaczej nazywany jest również twardościomierzem. Z jego […]
Ostatnie wpisy