Ogród i dom

Jak skutecznie pozbyć się kurzu w domu?

Opublikowano: 14 listopada 2020 o 11:00   /   przez   /   komentarze (0)

Osadzający się na meblach kurz jest prawdziwą zmorą wielu mieszkań. Przyczyną błyskawicznego pojawiania się kurzu często jest zła wentylacja lub nieprawidłowe czyszczenie powierzchni. Jak temu zapobiec i jak sprzątać skutecznie?

Środki czyszczące

Ścieranie kurzu bez użycia odpowiednich środków do sprzątania lub za pomocą wyłącznie wilgotnej ściereczki jest prawdziwie syzyfową pracą. Pozbędziemy się go w ten sposób tylko doraźnie, za dosłownie dwa-trzy dni będziemy mieli do czynienia z identyczną sytuacją. Jeśli chcemy uniknąć ciągłego sprzątania, zaopatrzmy się w odpowiednie środki czystości. W zależności od tego, jakie meble posiadamy, możemy pokusić się o przeróżne rozwiązania. Najpowszechniejsze są uniwersalne środki do czyszczenia mebli, tworzą one powłokę antystatyczną, która skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu. Tańsze spreje mogą niestety zostawiać smugi i nieestetyczne plamy, szczególnie na powierzchniach o wysokim połysku. Postawmy więc na rozwiązania sprawdzone. Do mebli drewnianych warto zakupić płyn zawierający w swoim składzie wosk. Dodatkowa powłoka ochronna jeszcze lepiej zabezpieczy nasze wyposażenie przed osadzaniem się kurzu. 

Akcesoria do sprzątania

Jeśli mamy w naszym domu dywany, zaopatrzmy się w dedykowane do naszego odkurzacza końcówki. Pozwolą one dotrzeć głębiej i dokładniej pozbyć się zanieczyszczeń i roztoczy. Jeśli przy każdym sprzątaniu musimy przestawiać masę rzeczy i opróżniać regały, problem możemy rozwiązać dzięki miotełce do kurzu. Możemy dzięki niej oczyścić też trudno dostępne miejsca, jak karnisze, abażury lamp czy ramy obrazów. Rozwiązaniem nieoceniony przy myciu dużych okien będzie natomiast myjka parowa. Nie zapominajmy też o kupieniu chłonnych ściereczek wielorazowych. Sprawdzą się one w usuwaniu kurzu o niebo lepiej niż ręcznik papierowy czy ścierki kuchenne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

5 × dwa =