Ogród i dom

Jak wybrać wygodną pościel do sypialni?

Opublikowano: 15 stycznia 2020 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

Komfortowa pościel powinna być indywidualnie dopasowana do potrzeb naszej skóry oraz preferencji dotyczących przepuszczalności powietrza. Najpopularniejszą opcją, wybieraną niezależnie od szerokości geograficznej, jest pościel bawełniana. Charakteryzuje się tym, że jest delikatna dla skóry, dobrze odprowadza wilgoć oraz jest łatwa w pielęgnacji. Na rynku możemy znaleźć kilka różnorodnych wariantów bawełny.

Który rodzaj bawełny zapewni nam największy poziom komfortu?

Oprócz tradycyjnej bawełny, wybierać możemy również z opcji o splocie satynowym. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują szczególną gładkość tkaniny. Przyjemną miękkość oferuje flanela bawełniana. Jej delikatna, lekko „włochata” tekstura sprawdzi się, nawet jeśli jesteśmy właścicielami bardzo delikatnej skóry. Również kora bawełniana cieszy się dużą popularnością – łączy w sobie komfort, jaki daje bawełna oraz praktyczność, wynikającą z tekstury materiału (kora nie wymaga prasowania). Warto wziąć pod uwagę cechy tych poszczególnych wariantów również, gdy wybieramy prześcieradło bawełniane.

Właściwy materiał pościeli często decyduje o naszym komforcie podczas spania. Jeśli wybraliśmy już odpowiadającą nam tkaninę, czas dobrać komplet we właściwym rozmiarze. Dobre sklepy mogą pochwalić się szerokim wyborem pościeli o różnorodnej wielkości; taką bogatą ofertę znajdziemy m.in. na stronie: https://nyks.pl/posciel. Wybierając komplet dopasowany do rozmiaru posiadanych przez nas poduszek i kołder, unikniemy powstawaniu nieatrakcyjnych fałd, niekorzystnie wpływających na komfort podczas zasypiania i snu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwadzieścia − 6 =