Polecamy

Rodzaje zbiorników buforowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na montaż w swoim miejscu zamieszkania specjalnych zbiorników buforowych, które będą przeciwdziałać utracie ciepła z instalacji grzewczej. W wielu przypadkach jest to świetny sposób, by obniżyć wysokość rachunków za prąd. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane kategorie zbiorników buforowych oraz przedstawiamy ich specyfikację.

Wielkość zbiornika buforowego

Zbiorniki buforowe można podzielić na kilka typów, biorąc pod uwagę różne ich właściwości. Podstawowy podział obejmuje urządzenia o odmiennej pojemności. Nieduże zbiorniki mają zazwyczaj kubaturę na poziomie 300 litrów. Nazywane są stricte zbiornikami buforowymi. Większe od nich to zbiorniki akumulacyjne, których objętość przekracza 1000 litrów.

Budowa zbiorników buforowych

Kolejną cechą różnicującą jest sposób konstrukcji zbiornika. Pod tym względem wyróżnia się zbiorniki proste i kombinowane. Pierwsze z nich to zasobniki nie wymagające stosowania wężownic. Mogą być łączone z kilkoma źródłami ciepła, choć mają nieco słabszą zdolność do izolacji.

Modele kombinowane wyposażone są natomiast w co najmniej jedną wężownicę. Takimi zbiornikami buforowymi interesują się nie tylko osoby wyposażające swoje miejsce zamieszkania, ale także przedsiębiorcy i zarządcy budynków. Można podłącza je do kilku osobnych źródeł ciepła – takich jak kolektory słoneczne i pompy cieplne.

Istotnym atutem urządzeń kombinowanych jest ich zdolność do wytwarzania nie tylko energii grzewczej, ale również ciepłej wody użytkowej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy danego lokalu. Z pewnością zastosowanie zbiorników kombinowanych przyczyni się do wyrównania poziomu ciepła w całym budynku, poprawiając także wydajność układu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotografia nagrobkowa i fotoporcelana
Fotografia nagrobkowa i fotoporcelana
Kiedy chcemy odpowiednio przygotować nagrobek, by był miejscem pamięci o zmarłej osobie, podejmujemy szereg decyzji z tym związanych. Trzeba wybrać […]
Jakie kroki podjąć, aby nasza firma rozwijała się na rynku e-commerce?
Jakie kroki podjąć, aby nasza firma rozwijała się na rynku e-commerce?
Na przestrzeni ostatnich lat powstało w naszym kraju mnóstwo podmiotów funkcjonujących online, czyli na rynku e-commerce. Każde tego typu przedsiębiorstwo […]
Noktowizor – zasada działania, zastosowanie
Noktowizor – zasada działania, zastosowanie
Noktowizor to urządzenie, które umożliwia widzenie również w ciemności. Umożliwia on dostrzeżenie konkretnego celu nawet bez dodatkowego źródła światła. Dzięki […]
Ostatnie wpisy