Polecamy

Rodzaje zbiorników buforowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na montaż w swoim miejscu zamieszkania specjalnych zbiorników buforowych, które będą przeciwdziałać utracie ciepła z instalacji grzewczej. W wielu przypadkach jest to świetny sposób, by obniżyć wysokość rachunków za prąd. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane kategorie zbiorników buforowych oraz przedstawiamy ich specyfikację.

Wielkość zbiornika buforowego

Zbiorniki buforowe można podzielić na kilka typów, biorąc pod uwagę różne ich właściwości. Podstawowy podział obejmuje urządzenia o odmiennej pojemności. Nieduże zbiorniki mają zazwyczaj kubaturę na poziomie 300 litrów. Nazywane są stricte zbiornikami buforowymi. Większe od nich to zbiorniki akumulacyjne, których objętość przekracza 1000 litrów.

Budowa zbiorników buforowych

Kolejną cechą różnicującą jest sposób konstrukcji zbiornika. Pod tym względem wyróżnia się zbiorniki proste i kombinowane. Pierwsze z nich to zasobniki nie wymagające stosowania wężownic. Mogą być łączone z kilkoma źródłami ciepła, choć mają nieco słabszą zdolność do izolacji.

Modele kombinowane wyposażone są natomiast w co najmniej jedną wężownicę. Takimi zbiornikami buforowymi interesują się nie tylko osoby wyposażające swoje miejsce zamieszkania, ale także przedsiębiorcy i zarządcy budynków. Można podłącza je do kilku osobnych źródeł ciepła – takich jak kolektory słoneczne i pompy cieplne.

Istotnym atutem urządzeń kombinowanych jest ich zdolność do wytwarzania nie tylko energii grzewczej, ale również ciepłej wody użytkowej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy danego lokalu. Z pewnością zastosowanie zbiorników kombinowanych przyczyni się do wyrównania poziomu ciepła w całym budynku, poprawiając także wydajność układu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Księgowy – czym się zajmuje?
Księgowy – czym się zajmuje?
Księgowość jest kluczową częścią każdej firmy i instytucji finansowej. Dobry księgowy może zaoszczędzić pieniądze i pomóc w bardziej efektywnym prowadzeniu […]
Jakie cechy powinny spełniać rowery przeznaczone na górskie trasy i szlaki?
Jakie cechy powinny spełniać rowery przeznaczone na górskie trasy i szlaki?
Rower to środek transportu idealny do miasta, ponieważ pozwala omijać korki, a tym samym przemieszczać się naprawdę sprawnie. Korzystać może […]
Czy mając uczulenie na gluten można cieszyć się z jedzenia słodyczy?
Czy mając uczulenie na gluten można cieszyć się z jedzenia słodyczy?
Może się wydawać, że cieszenie się słodyczami jest dla Ciebie wyzwaniem, jeśli masz alergię na gluten. Jednak istnieje wiele dostępnych […]
Ostatnie wpisy