Ogród i dom

Wygodny fotel czy szezlong? Co wybrać?

Opublikowano: 22 marca 2018 o 10:38   /   przez   /   komentarze (0)

Wiele osób stojąc przed potrzebą wyboru mebla służącego do wypoczynku ma ogromny problem. Przy obecnej ilości producentów, typów mebli, rodzajów aranżacji wybór ten może być naprawdę trudny. Przyjrzyjmy się temu, czy lepszym wyborem będzie zwyczajny (choć, wcale nie musi taki być) fotel, czy klasyczny szezlong.

Szezlong

Szezlong jest meblem o oryginalnym kształcie i budowie. Umożliwia właścicielowi i gościom odpoczynek w pozycji półleżącej. Dodatkowym atutem jest ciekawy kształt, który nadaje wnętrzu nieco klasycznego stylu. Dostępne obecnie szezlongi mogę być zarówno wzorowane na klasycznych, francuskich meblach jak i być utrzymane w nowoczesnym, stylu. Tak samo sprawa się ma, jeśli chodzi o rodzaj materiałów użytych do produkcji. Minusem szezlonga jest jego rozmiar. Jest dużo większy od standardowego fotela, przez co w większości mieszkań może być ciężko znaleźć na niego miejsce, gdyż pamiętajmy, że o ile na szezlongu można usiąść i odpocząć, tak ciężko już na nim zasnąć, dlatego często zamiast niego ludzie wybierają sofy, bądź kanapy.

Fotel

Nieco bardziej oczywiste rozwiązanie. Podobnie jak szezlong może być wytworzony w wielu stylach i przy wykorzystaniu różnych materiałów. Atrakcyjnie zdobione fotele staną się świetnym elementem wystroju mieszkania. Na plus jest rozmiar fotela, który dużo łatwiej zmieścić w mieszkaniu w porównaniu do szezlonga.

Zarówno szezlong jak i fotel jest znakomitym wyborem jeśli chodzi o mebel do odpoczynku. Szezlong gwarantuje nieco więcej wygody, jednak zajmuje więcej miejsca i jest droższy. Wybór powinien jednak należeć do użytkownika i być oparty na jego gustach oraz dostępnym we wnętrzu miejscu.

W atrakcyjnych cenach szezlongi oraz fotele tapicerowane producent mebli Meble Ropez oferuje na swojej stronie internetowej mebleropez.pl.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden + 17 =