Ogród i dom

Jak zaplanować wymianę okien w domu?

Opublikowano: 26 lutego 2019 o 09:19   /   przez   /   komentarze (0)

Wymiana okien to jedno z największych i najtrudniejszych przedsięwzięć, jakie czekają podczas remontu domu. Dużo pracy do wykonania, inwestycja nie tania, a w dodatku niezbyt łatwa do wykonania w pojedynkę. Jednocześnie jest to bardzo ważny etap remontu, który znacząco poprawi warunki mieszkaniowe oraz wygląd całego budynku. Jak zatem dobrze przygotować się do wymiany okien, aby wszystko przebiegło sprawnie i możliwie najszybciej?


Dobry pomiar to podstawa


Jedną z ważniejszych rzeczy jest dokładne zmierzenie otworów po starych oknach, aby zamówione pasowały możliwie najlepiej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nadmurówek lub powiększania otworów. Dobrze też jest zaplanować tak wymianę, aby wyciągnąć tyle starych okien ile w tym dniu uda nam się zamontować nowych. Dzięki temu unikniemy pustych otworów w ciągu nocy.


Przygotowania do wymiany


Przed wymianą musimy dokładnie oczyścić otwór pod nowe okno, aby nie było żadnych luźnych tynków. Będą potrzebne również kliny montażowe, które pomogą nam utrzymać okno w odpowiednim miejscu. Podczas montażu okien musimy pamiętać, że okno nie może bezpośrednio dotykać ściany, ponieważ na okno nie mogą być przenoszone obciążenia i naprężenia ze ściany.

Do montażu okna w otworze musimy użyć pianki montażowej, która skutecznie amortyzuje te naprężenia i dodatkowo izoluje. Gdy pianka zastygnie, kliny montażowe usuwamy, a pozostałe po nich otwory wypełniamy również pianką.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

osiem + dziesięć =