Przedsiębiorczość i gospodarka

Podstawowe rodzaje maszyn rozlewniczych

Opublikowano: 31 marca 2021 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

W wielu branżach wykorzystuje się specjalistyczne maszyny rozlewnicze. Służą one przede wszystkim do szybkiego oraz w pełni bezpiecznego napełniania butelek, kanistrów czy opakowań kartonowych różnego rodzaju cieczami. Najbardziej nowoczesne konstrukcje dysponują nawet niezależnym systemem sterowania, co w znacznym stopniu podnosi komfort ich obsługi. Wyjątkowo funkcjonalne nalewarki przemysłowe oferuje m.in. ta konkretna firma z siedzibą w Jaworznie: https://www.solmatic.pl/.

Wersje tłokowe wiodą prym

Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza maszyny rozlewnicze wyposażone w specyficzne tłoki zlokalizowane w cylindrach. Zasysają one dany produkt, a następnie umieszczają go w określonym opakowaniu – w ilości od 5 ml do maksymalnie 1200 ml. Urządzenia te sprawdzają się doskonale przy dozowaniu gęstych i lepkich cieczy, takich jak choćby mydła, żele do kąpieli i szampony do włosów. Wyróżniamy ponadto modele nadciśnieniowe, stworzone stricte do precyzyjnego nalewania substancji mających w swoim składzie dwutlenek węgla (np. napojów gazowanych, wód mineralnych, alkoholi). Kluczową rolę odgrywa tutaj modułowa konstrukcja odporna na ponadprzeciętne obciążenia. Oto pozostałe powszechnie stosowane maszyny z omawianej kategorii:

  • ciśnieniowo-przelewowe – idealne do napełniania opakowań zarówno szklanych, jak i PET cieczami o średniolepkiej konsystencji (majonezy, dżemy itp.)
  • z przepływomierzami – charakteryzują się posiadaniem dokładnych mierników objętości produktu; występują w wariancie elektromagnetycznym i masowym
  • wagowe – dzięki wmontowanej wadze pozwalają na dozowanie perfekcyjnie wyliczonej masy substancji

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzynaście + trzy =