Polecamy

Jak przygotować towar do wysyłki za granicę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które regularnie wysyłają różnorodne towary za granicę. Jednym z kluczowych warunków skutecznego dostarczenia przesyłki pod wskazany adres jest odpowiednie jej przygotowanie. Należy przy tym uwzględnić takie parametry, jak waga i rozmiar ładunku, rodzaj zawartości, a także jej wartość. Duże znaczenie ma ponadto stosowanie się do konkretnych przepisów, zwłaszcza jeśli towar wymaga specjalistycznego zabezpieczenia. W sytuacji, gdy musimy skorzystać z takiej usługi jak transport międzynarodowy Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy kilka firm spedycyjnych specjalizujących się w tym zakresie. 

Wiele zależy od rodzaju wysyłanej rzeczy 

Wysyłając towar za granicę pamiętajmy o tym, że zawsze przechodzi on przez specjalne punkty tranzytowe, gdzie jest sortowany. Dlatego powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby ryzyko jego uszkodzenia mechanicznego zostało ograniczone do minimum. Jeśli zawartość naszej paczki jest ruchoma, wówczas koniecznie zastosujmy wypełniacze w postaci folii bąbelkowej czy kulek lub narożników styropianowych. Dodatkowo przed przyjazdem kuriera przygotujmy specjalną etykietę przewozową z danymi adresowymi oraz kontaktowymi odbiorcy. Do jej wygenerowania możemy użyć wybranej aplikacji online.

W przypadku towarów wielkogabarytowych i o nieregularnych kształtach konieczne będzie natomiast skorzystanie z usług firmy spedycyjnej, dysponującej różnymi paletami i akcesoriami ochronnymi. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz ładunek zostanie odpowiednio oznaczony i ustabilizowany na pace pojazdu (m.in. za pomocą pasów, łańcuchów i podkładek antypoślizgowych). Z kolei do transportu towaru drobnicowego wymagana jest spedycja kontenerowa – morska lub lądowa. Bezpośrednio przed wysyłką umieśćmy go w kartonach, skrzyniach, beczkach, workach albo innych podobnych opakowaniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budownictwo – czym się szlifuje oraz zaciera beton
Budownictwo – czym się szlifuje oraz zaciera beton
Beton to jeden z podstawowych materiałów budownictwie. Ma on bardzo szerokie zastosowanie, ale służy przede wszystkim do wykonywania trwałych i […]
Perfumy – czy jest to dobry pomysł na prezent?
Perfumy – czy jest to dobry pomysł na prezent?
Zapewne każdy z nas nie raz stoi przed trudnym zadaniem – co podarować w prezencie? Jeśli nie znamy za dobrze […]
Jakie artykuły spożywcze warto kupić przez internet?
Jakie artykuły spożywcze warto kupić przez internet?
Zakupy w Internecie są niezwykle popularne. Coraz więcej konsumentów zamawia w sieci nie tylko kosmetyki, sprzęt elektroniczny czy odzież, ale […]
Ostatnie wpisy