Polecamy

Domowa garderoba pełna elegancji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zorganizowana garderoba pozwoli nie tylko uniknąć codziennych problemów z kwestią potencjalnego ubioru, ale przede wszystkim pomoże zachować ład i porządek, jednocześnie nadając wnętrzu eleganckiego i schludnego charakteru. Jak ją stworzyć?

Zabudowa na wymiar

Garderoba jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania. To w niej przechowujemy odzież, obuwie, dodatki a nawet niewielkie akcesoria domowe. Aranżując ją, należy wziąć pod uwagę nie tylko ilość rzeczy i mieszkańców, którzy będą z niej korzystać, ale przede wszystkim miejsce, w którym ją urządzimy.

Niestety, nie każdy z nas ma możliwość przeznaczenia jednego oddzielnego pomieszczenia na nią, dlatego warto rozważnie rozplanować jej przyszłą lokalizację i wykorzystać tak nietypowe miejsca jak skosy, wnęki czy miejsce pod schodami. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą meble wykonane na wymiar, które pozwolą na wykorzystać przestrzeń trudną do zaaranżowania, dając nam jednocześnie możliwość rozplanowania jej wnętrza (układu półek czy wieszaków) w zgodzie z własnymi potrzebami.

Garderoba w sypialni

Ciekawym sposobem na stworzenie małej garderoby w sypialni jest postawienie niewielkiej ścianki działowej lub zawieszenie eleganckiej kotary oddzielającej część sypialnianą od garderobianej. To dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o garderobie typu walk-in, choć fizycznie nie mają możliwości na realizację swojego marzenia. Niemniej, umieszczając zwykłą szafę w małej sypialni, warto pamiętać aby miała wbudowane lustra, które optycznie powiększą wnętrze.

Garderoba w przedpokoju

Korytarz to miejsce, w którym przechowujemy na co dzień nie tylko swoją odzież wierzchnią i obuwie, ale okrycia naszych gości. Tutaj także warto zaplanować niewielką garderobę. W małych pomieszczeniach idealnym rozwiązaniem będą ścienne garderoby z półkami lub haczykami. Przyda się również szafka na buty pozwalająca na zachowanie względnego porządku.
Artykuł został przygotowany we współpracy z Versanis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa płatność przez telefon?
Jak działa płatność przez telefon?
Płatność telefonem jest coraz bardziej popularna. Wiele osób zaczyna ją często stosować, przede wszystkim ze względu na bardzo dużą wygodę […]
Pomysłowe prezenty jakie można podarować na Dzień Kobiet
Pomysłowe prezenty jakie można podarować na Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to moment w nierozerwalny sposób związany ze zwyczajem wręczania drobnych podarunków i kwiatów. Warto zadbać, by dzień ten […]
Jak przygotować towar do wysyłki za granicę?
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które regularnie wysyłają różnorodne towary za granicę. Jednym z kluczowych warunków skutecznego dostarczenia […]
Ostatnie wpisy