Ogród i dom

Domowa garderoba pełna elegancji

Opublikowano: 22 maja 2019 o 11:24   /   przez   /   komentarze (0)

Dobrze zorganizowana garderoba pozwoli nie tylko uniknąć codziennych problemów z kwestią potencjalnego ubioru, ale przede wszystkim pomoże zachować ład i porządek, jednocześnie nadając wnętrzu eleganckiego i schludnego charakteru. Jak ją stworzyć?

Zabudowa na wymiar

Garderoba jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania. To w niej przechowujemy odzież, obuwie, dodatki a nawet niewielkie akcesoria domowe. Aranżując ją, należy wziąć pod uwagę nie tylko ilość rzeczy i mieszkańców, którzy będą z niej korzystać, ale przede wszystkim miejsce, w którym ją urządzimy.

Niestety, nie każdy z nas ma możliwość przeznaczenia jednego oddzielnego pomieszczenia na nią, dlatego warto rozważnie rozplanować jej przyszłą lokalizację i wykorzystać tak nietypowe miejsca jak skosy, wnęki czy miejsce pod schodami. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą meble wykonane na wymiar, które pozwolą na wykorzystać przestrzeń trudną do zaaranżowania, dając nam jednocześnie możliwość rozplanowania jej wnętrza (układu półek czy wieszaków) w zgodzie z własnymi potrzebami.

Garderoba w sypialni

Ciekawym sposobem na stworzenie małej garderoby w sypialni jest postawienie niewielkiej ścianki działowej lub zawieszenie eleganckiej kotary oddzielającej część sypialnianą od garderobianej. To dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o garderobie typu walk-in, choć fizycznie nie mają możliwości na realizację swojego marzenia. Niemniej, umieszczając zwykłą szafę w małej sypialni, warto pamiętać aby miała wbudowane lustra, które optycznie powiększą wnętrze.

Garderoba w przedpokoju

Korytarz to miejsce, w którym przechowujemy na co dzień nie tylko swoją odzież wierzchnią i obuwie, ale okrycia naszych gości. Tutaj także warto zaplanować niewielką garderobę. W małych pomieszczeniach idealnym rozwiązaniem będą ścienne garderoby z półkami lub haczykami. Przyda się również szafka na buty pozwalająca na zachowanie względnego porządku.
Artykuł został przygotowany we współpracy z Versanis.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzy × 3 =