Lifestyle

Jak dopasować zdrową dietę do naszego psa?

Opublikowano: 17 marca 2021 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

Co tak naprawdę chciałby jeść nasz pies? Odpowiedź jest prosta! Każdy pies w swojej misce najchętniej widziałby mięso! Dlatego też coraz więcej świadomych opiekunów zmienia dietę swoich pupili. Karmienie suchym, przetworzonym granulatem jak dotąd było proste, szybkie i wygodne. Jednak teraz to nie wygoda właścicieli stoi na pierwszym miejscu. Liczy się pies i jego zdrowie. A naturalna, surowa dieta wcale nie musi być skomplikowana. Wystarczy spojrzeć na ogrom produktów jakie zawarte są pod adresem https://dogomarket.pl/dieta-barf-dla-psa.

Czy każdy pies może jeść surowe mięso?

Niektórzy dietę BARF nazywają „Bones and Raw Foods”, co oznacza „kości i surowe jedzenie”. To bardzo mylące, niezgodne z prawdą i szkodliwe określenie. Biologicznie odpowiednia dieta dla psów to nie tylko gnaty i niewiadomego pochodzenia surowizna. BARF to dobrej jakości produkty skomponowane ze sobą tak, by zapewnić psom wszelkich niezbędnych im składników pokarmowych. Tylko czy to dieta dla każdego czworonoga?

Mimo długiego procesu udomowienia, jaki przeszły przy boku człowieka, w biologicznym sensie psy nadal przypominają dzikie wilki. Ich układ pokarmowy nadal przystosowany jest do świeżego, surowego pożywienia i posiłków, w których dominuje mięso mięśniowe. Oprócz niego do prawidłowego funkcjonowania potrzebują też kości i podrobów w odpowiednio mniejszych ilościach. Niezależnie od tego, czy jest to ogromny dog, czy może malutki chihuahua, jego zapotrzebowanie na te składniki będzie podobne. Jeśli więc decydujemy się na dietę BARF, to pamiętajmy, że jest ona odpowiednim sposobem karmienia dla psów wszelkich ras, rozmiarów i w każdym wieku. Wielkość porcji możemy jednak regulować ze względu na poziom aktywności pupila i jego indywidualne zapotrzebowanie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwa × 2 =