Polecamy

Co studiować w Anglii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Studiowanie za granicami kraju staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Odpowiedzialne za to są łatwiejsze połączenia między krajami, a także aspekty ekonomiczne. Różnice finansowe przestały być wyraźną przeszkodą, przez co wielu przyszłych studentów pomyśleć może o realnym studiowaniu w Anglii, Szwecji czy Niemczech.

Warto też zaznaczyć liczne formy pomocy, jakich udzielają polskie uczelnie w porozumieniu z zagranicznymi. Stypendia dla uczniów z osiągnięciami na polach naukowych czy sportowych to tylko jedne z nich. Na jakie studia w takim razie postawić, wybierając się do Anglii?

Kierunki przyszłości

Anglia oferuje polskim studentom wiele zróżnicowanych uczelni, na których wybierać mogą spośród kilkudziesięciu kierunków. Na głodnych wiedzy czekają, między innymi, medycyna, prawo, ekonomia, marketing, czy niezwykle popularna w wyszukiwarkach internetowych: architektura studia w Anglii. Ostatni kierunek dostępny jest na większości szkół wyższych, różnica należy zazwyczaj, do poziomu kształcenia oraz jego renomy.

Wypada też zaznaczyć, iż w siłę rosną wszelkie kierunki artystyczne oraz medialno-filmowe. Dużą ich część znaleźć można na uczelniach prywatnych, lecz te z kolei okazać się mogą bardzo drogą inwestycją. Łącząc to z wynajęciem mieszkania i czynszem, który w Anglii nie należy do niskich, ani nawet przeciętnych, w perspektywie stać się to może dla nas przeszkodą nie do pokonania.

Dlatego też, jeśli posiadamy ograniczony budżet, lepiej postawić na uczelnię państwową – no i na kierunek, który oprócz opłacalności, sprawi nam faktyczną przyjemność ze studiowania. Na https://swift.edu.pl można znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących podjęcia nauki na Wyspach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szczelnie zamontować okno?
Jak szczelnie zamontować okno?
Do tego, aby okna spełniały swoją funkcję konieczny jest ich właściwy montaż. Muszą być one przede wszystkim szczelne, aby zapobiec […]
Odkurzanie centralne – jak działa?
Odkurzanie centralne – jak działa?
W skrócie, odkurzanie centralne jest podobne do centralnego ogrzewania i klimatyzacji. Rury biegną przez cały dom do źródła odkurzania, do […]
Zapalenie ścięgna Achillesa, czyli trudna do wyleczenia kontuzja
Zapalenie ścięgna Achillesa, czyli trudna do wyleczenia kontuzja
Problemy ze ścięgnem Achillesa ma wiele osób. Najczęściej do kontuzji dochodzi podczas nadmiernego wysiłku i przeciążenia, które wówczas ma miejsce. […]
Ostatnie wpisy