Lifestyle

Co studiować w Anglii?

Opublikowano: 21 lutego 2019 o 13:38   /   przez   /   komentarze (0)

Studiowanie za granicami kraju staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Odpowiedzialne za to są łatwiejsze połączenia między krajami, a także aspekty ekonomiczne. Różnice finansowe przestały być wyraźną przeszkodą, przez co wielu przyszłych studentów pomyśleć może o realnym studiowaniu w Anglii, Szwecji czy Niemczech.

Warto też zaznaczyć liczne formy pomocy, jakich udzielają polskie uczelnie w porozumieniu z zagranicznymi. Stypendia dla uczniów z osiągnięciami na polach naukowych czy sportowych to tylko jedne z nich. Na jakie studia w takim razie postawić, wybierając się do Anglii?

Kierunki przyszłości

Anglia oferuje polskim studentom wiele zróżnicowanych uczelni, na których wybierać mogą spośród kilkudziesięciu kierunków. Na głodnych wiedzy czekają, między innymi, medycyna, prawo, ekonomia, marketing, czy niezwykle popularna w wyszukiwarkach internetowych: architektura studia w Anglii. Ostatni kierunek dostępny jest na większości szkół wyższych, różnica należy zazwyczaj, do poziomu kształcenia oraz jego renomy.

Wypada też zaznaczyć, iż w siłę rosną wszelkie kierunki artystyczne oraz medialno-filmowe. Dużą ich część znaleźć można na uczelniach prywatnych, lecz te z kolei okazać się mogą bardzo drogą inwestycją. Łącząc to z wynajęciem mieszkania i czynszem, który w Anglii nie należy do niskich, ani nawet przeciętnych, w perspektywie stać się to może dla nas przeszkodą nie do pokonania.

Dlatego też, jeśli posiadamy ograniczony budżet, lepiej postawić na uczelnię państwową – no i na kierunek, który oprócz opłacalności, sprawi nam faktyczną przyjemność ze studiowania. Na https://swift.edu.pl można znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących podjęcia nauki na Wyspach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwadzieścia − 11 =