Ogród i dom

Jak zaprojektować wygodny salon?

Opublikowano: 26 stycznia 2019 o 07:40   /   przez   /   komentarze (0)

Salon jest miejscem, gdzie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu w ciągu dnia. To tutaj także przyjmujemy gości, dlatego najlepiej, by nasze główne pomieszczenie w domu było przestronne. Czasami jednak metraż mieszkania nie pozwala na zbytnie ekstrawagancję w kwestii wyposażenia wnętrza. Wtedy dobrze jest dobrać takie meble, które będą swoją funkcjonalnością sprawiać, że pokój stanie się wizualnie większy.

Gdy już odwiedzimy sklep z meblami, zwróćmy uwagę na narożniki, ponieważ ostatnio z dużym rozmachem wróciły one do łask. Powodem tego jest między innymi ich duża uniwersalność. Narożnik zazwyczaj służy w salonach jako wygodna kanapa, na której swobodnie zmieści się kilka osób. Gdy dostawimy do niego stolik, nagle jest świetnym miejscem do wypicia popołudniowej kawy, czy wieczornego oglądania telewizji.

Narożniki mogą pełnić też inne funkcje – po rozłożeniu stają się wygodnym łóżkiem. Takie rozwiązanie zapewnia nam to, że możemy śmiało położyć gości w naszym salonie, gdy wpadną do nas z wizytą.

By mieć gdzie wygodnie zjeść

Skoro mamy już komfortową kanapę, czas też zapewnić sobie miejsce do spożywania posiłków. Co prawda w wielu domach służy do tego jadalnia, ale już niedzielny, czy świąteczny obiad dobrze jest zjeść w salonie. W tym celu z pewnością przyda nam się stół rozsuwany, który po rozłożeniu zmieści przy sobie kilkanaście osób. Nawet gdy nasz salon nie jest zbyt duży, to zawsze możemy taki stół złożyć, gdy nie mamy akurat potrzeby posadzenia przy nim wielu ludzi. W ten sposób pokój od razu stanie się bardziej przestronny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden + jeden =