Polecamy

Jak zbudowany jest motoreduktor?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W działaniu wielu współczesnych maszyn niezwykle ważną rolę odgrywają urządzenia napędowe, a więc silniki, które dodatkowo współpracują z różnego rodzaju przekładniami. Istnieją jednak części będące swego rodzaju połączeniem tych dwóch elementów. Chodzi o motoreduktory, które znajdują zastosowanie chociażby w fabrykach i halach produkcyjnych, gdzie umożliwiają działanie konkretnych maszyn. Ich wykorzystanie ma swoje zalety, a o ich pozytywnym charakterze decyduje przede wszystkim budowa.

Motoreduktory – co warto wiedzieć o ich konstrukcji?

Motoreduktory zbudowane są z jednej bądź dwóch przekładni oraz z silnika, najczęściej elektrycznego. Elementy te są połączone ze sobą stale, w jednej, zwartej obudowie. Dzięki temu mogą zastępować wielkie gabarytowo przekładnie konwencjonalne, takie jak przykładowo pasowe, zajmując niewiele miejsca i posiadając korzystnie duże przełożenia. Ta druga cecha sprawia, że są one w stanie napędzać dużo większe maszyny i układy.

Poszczególne modele mogą dodatkowo posiadać sprzęgło, czy też specjalne hamulce. Istotny jest fakt, że dokładna budowa może różnić się w zależności od zastosowanej przekładni zębatej na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnimy więc motoreduktory walcowe, takie jak na przykład: https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/, a także stożkowe, ślimakowe i planetarne. Każde z nich pełnią jednak to samo zadanie, i co ważne, z reguły dobrze się z niego wywiązują. Motoreduktory to z całą pewnością pomocne i skuteczne urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można wykorzystać zewnętrzną powierzchnię samochodu?
Jak można wykorzystać zewnętrzną powierzchnię samochodu?
Karoseria samochodu to niezwykle przydatna powierzchnia, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Oryginalne ozdobienie samochodu, zamieszczenie tzw. „żywej reklamy”, jak […]
Dekoracja balkonu – jak osiągnąć duży efekt małym kosztem?
Dekoracja balkonu – jak osiągnąć duży efekt małym kosztem?
Wiele osób posiadających balkon w mieszkaniu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak tanio można go pięknie urządzić i w […]
Co jest potrzebne do spalania ekogroszku w warunkach domowych?
Co jest potrzebne do spalania ekogroszku w warunkach domowych?
Ogrzewanie domu to wymagające zadanie, szczególnie jeśli celem jest osiągniecie i utrzymanie optymalnej temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Do tej pory […]
Ostatnie wpisy