Polecamy

Jakie środki czystości powinny być w placówkach medycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Placówki medyczne są nadzwyczaj narażone na rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów ze względu na bezpośrednią styczność z dużą ilością odwiedzających takie miejsca pacjentów.  Dlatego wymagają dokładnego sprzątania przy pomocy szczególnych (profesjonalnych) środków czystości. Chemia przeznaczona do czyszczenia wymagających miejsc będzie różniła się od tej ze zwykłych półek.

Profesjonalne środki czystości – czym się różnią od zwykłych?

Odpowiedni skład substancji gwarantuje dokładne usuwanie zabrudzeń gromadzących się na przedmiotach i skuteczną walkę z bakteriami. W odróżnieniu od zwykłych preparatów, te profesjonalne zapewniają pełną higienę dzięki właściwościom dezynfekującym. Chemia taka jest w stanie również neutralizować PH. Miejscem, w którym należy szukać produktów czyszczących do placówek medycznych, jest hurtownia środków czystości.

Należy pamiętać o każdej powierzchni

Dbając o czystość, mając na uwadze dobro personelu i pacjentów, nie należy pomijać żadnego miejsca. Nie chodzi tu wyłącznie o powierzchnię pomieszczeń i sprzętu, ale także o ręce i odzież. Potrzebne będą preparaty myjąco-dezynfekujące do rąk. Mogą występować w postaci żelu lub pianki, która zadziała w bardzo krótkim czasie, pozostając jednocześnie łagodna dla skóry. Płyny i spryskiwacze posłużą myciu szkła, np. laboratoryjnego, a środki neutralizujące pomogą pozbyć się czynników mogących mieć wpływ na wyniki badań.

Środki do czyszczenia sanitariów z kolei powinny cechować się silnym działaniem, dlatego najlepiej jeśli będą zawierały w składzie kwas, który pomoże w czyszczeniu kamień, osadem, pozostałością mydła, urynami i innymi zabrudzeniami spotykanymi w łazienkach.

W trosce o higienę i bezpieczeństwo pracy, pacjentów, odzież pracowników, bielizna i pościel szpitalna powinna być poddawana kompleksowej dezynfekcji za pomocą kwasowych środków dezynfekujących. Pozbędą się one wszelkich drobnoustrojów, grzybów, a nawet wirusów. Ze względu na wysoką częstotliwość czynności sprzątających w placówkach medycznych, specyfiki powinny być nie tylko skuteczne ale dodatkowo wydajne. Takie produkty dostępne są pod adresem www.higiena.net.pl/chemia-dla-medycyny,2,13925.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować biuro, aby praca w nim była wygodna i komfortowa?
Jak zaaranżować biuro, aby praca w nim była wygodna i komfortowa?
Przestrzeń do pracy powinna być bardzo starannie przemyślana. Funkcjonalne i komfortowe wyposażenie przekłada się bezpośrednio na efektywną pracę i większą […]
W jaki sposób dopasować i dobierać śruby?
W jaki sposób dopasować i dobierać śruby?
Połączenia skręcane są bardzo często i chętnie wykorzystywane w przemyśle. Za ich pomocą można składać w jedną całość rozmaite maszyny […]
Jak dopasować rozmiar roweru do wieku dziecka?
Jak dopasować rozmiar roweru do wieku dziecka?
Wypady na rodzinne wycieczki rowerowe niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zażywamy ruchu, co już samo w sobie jest […]
Ostatnie wpisy