Polecamy

Jakie środki czystości powinny być w placówkach medycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Placówki medyczne są nadzwyczaj narażone na rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów ze względu na bezpośrednią styczność z dużą ilością odwiedzających takie miejsca pacjentów.  Dlatego wymagają dokładnego sprzątania przy pomocy szczególnych (profesjonalnych) środków czystości. Chemia przeznaczona do czyszczenia wymagających miejsc będzie różniła się od tej ze zwykłych półek.

Profesjonalne środki czystości – czym się różnią od zwykłych?

Odpowiedni skład substancji gwarantuje dokładne usuwanie zabrudzeń gromadzących się na przedmiotach i skuteczną walkę z bakteriami. W odróżnieniu od zwykłych preparatów, te profesjonalne zapewniają pełną higienę dzięki właściwościom dezynfekującym. Chemia taka jest w stanie również neutralizować PH. Miejscem, w którym należy szukać produktów czyszczących do placówek medycznych, jest hurtownia środków czystości.

Należy pamiętać o każdej powierzchni

Dbając o czystość, mając na uwadze dobro personelu i pacjentów, nie należy pomijać żadnego miejsca. Nie chodzi tu wyłącznie o powierzchnię pomieszczeń i sprzętu, ale także o ręce i odzież. Potrzebne będą preparaty myjąco-dezynfekujące do rąk. Mogą występować w postaci żelu lub pianki, która zadziała w bardzo krótkim czasie, pozostając jednocześnie łagodna dla skóry. Płyny i spryskiwacze posłużą myciu szkła, np. laboratoryjnego, a środki neutralizujące pomogą pozbyć się czynników mogących mieć wpływ na wyniki badań.

Środki do czyszczenia sanitariów z kolei powinny cechować się silnym działaniem, dlatego najlepiej jeśli będą zawierały w składzie kwas, który pomoże w czyszczeniu kamień, osadem, pozostałością mydła, urynami i innymi zabrudzeniami spotykanymi w łazienkach.

W trosce o higienę i bezpieczeństwo pracy, pacjentów, odzież pracowników, bielizna i pościel szpitalna powinna być poddawana kompleksowej dezynfekcji za pomocą kwasowych środków dezynfekujących. Pozbędą się one wszelkich drobnoustrojów, grzybów, a nawet wirusów. Ze względu na wysoką częstotliwość czynności sprzątających w placówkach medycznych, specyfiki powinny być nie tylko skuteczne ale dodatkowo wydajne. Takie produkty dostępne są pod adresem www.higiena.net.pl/chemia-dla-medycyny,2,13925.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety rolet plisowanych
Zalety rolet plisowanych
Urządzając wnętrza różnorodnych pomieszczeń, niejednokrotnie nie wiadomo, w jaki sposób je zagospodarować. Często sen z powiek spędza tematyka okien. Możliwości […]
Części do hydrauliki siłowej
Hydraulika siłowa to dziedzina opierająca się na projektowaniu różnych układów hydraulicznych. Wyróżniają się one przede wszystkim wykorzystaniem energii cieczy i […]
Jak szukać księgi wieczystej po numerze działki?
Wiele osób chciałoby sprawdzić księgi wieczyste po numerze działki, jednak nie ma pojęcia, w jaki sposób podjąć się tej kwestii. […]
Ostatnie wpisy