Zdrowie i medycyna

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w gabinecie stomatologicznym?

Opublikowano: 9 grudnia 2020 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

Stres związany z wizytą u stomatologa to przeszłość. Dzisiejsze gabinety są profesjonalnie wyposażone i pracują w nich lekarze dysponujący dużą wiedzą, a także doświadczeniem. Co więcej, wykorzystuje się nowoczesne technologie, które pozwalają praktycznie na bezbolesne wyleczenie zęba. Sprawdź zatem jakie akcesoria powinny znaleźć się w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

 Podstawowe wyposażenie nowoczesnego i dobrego gabinetu stomatologicznego

W każdym dobrym gabinecie dentystycznym podstawę stanowi fotel. Konieczny jest też asystor, czyli specjalny mebel w formie szafki łatwej do przesuwania z blatem oraz szufladkami pełniącymi funkcję magazynku na najbardziej potrzebne akcesoria. Musisz pamiętać też o foteliku dla lekarza i asysty. Wśród niezbędnych rzeczy wymienia się też umywalkę i małe biurko z komputerem. Co więcej, nowoczesny gabinet musi mieć także szafki do przechowywania materiałów i narzędzi.

Każdy sklep medyczny posiada w swoim asortymencie także wiertła stomatologiczne, piaskarki, ssaki, kątnice. Nie obędzie się też bez aparatów, lamp ultradźwiękowych i bakteriobójczych, a także elementów wyposażenia specjalistycznego. Trzeba zadbać też o obecność okularów ochronnych, przyłbic i sprzętu do dezynfekcji. Pomyśl również o ułatwieniach dla pacjentów i osób niepełnosprawnych, które doskonale poprawią komfort w trakcie każdej wizyty. Dzięki temu Twój gabinet będzie wzbudzał wyłącznie pozytywne wrażenia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

19 + jedenaście =