Polecamy

Czy mając uczulenie na gluten można cieszyć się z jedzenia słodyczy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Może się wydawać, że cieszenie się słodyczami jest dla Ciebie wyzwaniem, jeśli masz alergię na gluten. Jednak istnieje wiele dostępnych opcji. Niektóre z nich mogą być wykonane z bezglutenowych składników, a inne mogą w ogóle nie zawierać glutenu.

Jeśli szukasz słodycze bezglutenowe, które są bezpieczne dla osób z celiakią, ważne jest, aby dokładnie czytać etykiety i upewnić się, że produkty nie zawierają żadnych składników glutenu. Producenci żywności nie muszą wymieniać na etykietach składników, których źródłem jest pszenica, jako „pszenica”. Oznacza to, że nawet produkty oznaczone jako „bezglutenowe” mogą zawierać pewne ilości pszenicy bez oznaczenia ich jako takie. Wiele firm zaczęło oznaczać swoją żywność w ten sposób, ale nadal istnieje wiele produktów na półkach sklepowych, które nie są odpowiednio oznaczone – więc upewnij się, że sprawdzasz przed zakupem czegokolwiek.

Istnieje wiele wyrobów cukierniczych, które mogą być bezpiecznie spożywane przez osoby z celiakią lub innymi alergiami, w tym:

Czekolady

Ciemna czekolada jest często bezpieczna dla osób z alergią na gluten, ponieważ nie zawiera pszenicy ani żyta w procesie produkcji i jest przetwarzana w wystarczająco niskich temperaturach, aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu z innymi pokarmami. Niektóre czekolady zawierają jednak wypełniacze, takie jak soja.

Wafle

Wiele odmian wafli jest bezglutenowych, w tym wafle waniliowe i czekoladowe. Ciasteczka waflowe mogą być również bezpieczne do jedzenia, jeśli nie zawierają mąki pszennej lub żyta na liście składników.

Biszkopty

Herbatniki są często bezpieczne dla osób z alergią na gluten, ponieważ nie zawierają mąki pszennej lub żyta na liście składników. Jednak niektóre herbatniki mogą być przetwarzane w fabrykach, które produkują również produkty zawierające gluten, więc ważne jest, aby sprawdzić etykietę przed jedzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto w dzisiejszych czasach korzystać jeszcze z telefonów stacjonarnych?
Dlaczego warto w dzisiejszych czasach korzystać jeszcze z telefonów stacjonarnych?
Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się to raczej motywem z filmów science fiction, dziś trudno wyobrazić sobie życie […]
Jakiego typu etui można zakupić na swój telefon?
Jakiego typu etui można zakupić na swój telefon?
Właściwa ochrona telefonu jest niezbędna, aby cieszyć się jego użytkowaniem jak najdłużej oraz mieć możliwość utrzymania go w nienagannym stanie. […]
Dlaczego wybór sztucznych roślin do mieszkania to dobry pomysł?
Dlaczego wybór sztucznych roślin do mieszkania to dobry pomysł?
Rośliny stanowią niezwykłą ozdobę i uzupełnienie każdego wnętrza. Poza tym są doskonałym elementem dopełniającym tarasy, ganki i wiele innych miejsc. […]
Ostatnie wpisy