Zdrowie i medycyna

Co zrobić gdy noszenie okularów jest dla nas uciążliwe?

Opublikowano: 30 marca 2021 o 06:00   /   przez   /   komentarze (0)

Poważna wada wzroku może skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Szczególnie w przypadku krótkowzroczności, czyli nieostrym widzeniu przedmiotów znajdujących się dalej, konieczne jest zastosowanie okularów. Ich noszenie jest jednak często bardzo uciążliwe ze względu na to, że uniemożliwiają one uprawianie wielu sportów, a także ulegają zaparowaniu po wejściu do pomieszczeń, w których panuje wyższa temperatura niż na zewnątrz. Alternatywą dla okularów są soczewki kontaktowe.

Dlaczego warto zdecydować się na noszenie soczewek kontaktowych?

Soczewki, w przeciwieństwie do okularów są niewidoczne podczas noszenia. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które źle czują się nosząc okulary. Bardzo łatwo zakłada się i je ściąga. Soczewki nadają się do trenowania każdego sportu. Można w nich bez obaw pływać, biegać, grać w tenisa czy uprawiać każdy inny rodzaj aktywności. W przypadku okularów jest to niemożliwe, ze względu na ryzyko ich zbicia, co może w skrajnych przypadkach nawet poważnie uszkodzić wzrok.

Soczewki nie parują i zapewniają szerokie pole widzenia, ponieważ nie są ograniczone oprawkami. Są one idealnym rozwiązaniem w przypadku dużych wad wzroku, przy których szkła okularów musiałyby być bardzo grube, a także mało estetyczne. Aby dobrać odpowiednie soczewki trzeba odwiedzić sprawdzonego optyka, np. w gabinecie Contempo. Dobierze on nie tylko odpowiednią moc szkieł oraz ich krzywiznę, ale także pokaże, w jaki sposób je zakładać oraz zdejmować i podpowie, jak prawidłowo je pielęgnować.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

5 × jeden =