Polecamy

Jak zapewnić dziecku komfortowy sen?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest ważnym elementem prawidłowego rozwoju. Nie tylko zapewnia odpoczynek po dniu pełnym wrażeń, ale też usprawnia zapamiętywanie, umożliwia skutecznie uczenie się i tworzenie nowych połączeń neuronowych w mózgu, dzięki czemu maluch zdrowo rośnie, rozwija się zgodnie ze swoim wiekiem, a rano budzi się uśmiechnięty i wypoczęty. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić mu komfortowe warunki do snu. Jak jednak tego dokonać?

Jak urządzić dziecięcą sypialnię?

Pokój, w którym będzie spał kilkulatek lub niemowlak, musi spełniać kilka warunków. Po pierwsze niewskazane jest przegrzewanie go. Regularne wietrzenie zapewnia dopływ świeżego, rześkiego powietrza, pozwala także utrzymać prawidłową wilgotność.

Zimą grzejniki czy kaloryfery mogą wysuszać powietrze, warto wtedy zainwestować w odpowiedni nawilżacz, a na noc zmniejszać temperaturę, pilnując jednocześnie, by nie zrobiło się zbyt zimno. Łóżeczko musi być wyposażone w miękki materac, dopasowany do potrzeb i wieku naszej pociechy, przydać się może też nieprzemakalne prześcieradło, które pozwoli nam szybko posprzątać po okazjonalnym dziecięcym zmoczeniu łóżka. Do tego lekka, ale ciepła kołdra, których duży wybór znajdziemy tu: https://www.moker.eu/koldry-dla-dziecka-c-23_89.html, zapewni komfort termiczny, a kilkulatkom pozwoli wtulić się w nią i owinąć jak w kokon, dzięki czemu będą czuły się bezpiecznie i przytulnie.

W przypadku niemowlaków pamiętajmy, by do szóstego miesiąca życia przykrywać go nie wyżej niż do wysokości łokci i nie wyścielać łóżeczka dodatkowymi pluszakami, poduszkami czy dekoracjami, by nie zwiększać ryzyka wystąpienia tzw. bezdechu. Na koniec wystarczy w pokoju dziecięcym ustawić delikatne, przytłumione światło i można układać malucha do snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie elementy zaplanować przy organizowaniu szkolenia?
Jakie elementy zaplanować przy organizowaniu szkolenia?
Przy organizacji szkolenia należy pamiętać o kilku kwestiach które sprawią, że całość będzie lepiej odbierana przez zgromadzonych. Po pierwsze trzeba […]
Jakie aspekty wpływają na wartość nieruchomości?
Jakie aspekty wpływają na wartość nieruchomości?
Wartość jest określana przez wiele czynników, w tym podaż i popyt, lokalizację, udogodnienia i stan. Cena nieruchomości jest określana przez […]
Wspólne spędzanie czasu z rodziną – wycieczka rowerowa
Wspólne spędzanie czasu z rodziną – wycieczka rowerowa
Wspólne spędzanie czasu z rodziną jest bardzo. W szczególności, że nie ma go tak dużo. Na co dzień, wszyscy gonią […]
Ostatnie wpisy