Zdrowie i medycyna

Leczenie zaburzeń osobowości – jak się je leczy?

Opublikowano: 16 sierpnia 2022 o 09:05   /   przez   /   komentarze (0)

Co to jest?

Zaburzenia osobowości to grupa schorzeń psychicznych, które charakteryzują się długotrwałymi, niedostosowanymi wzorcami zachowania, poznania i emocji. Zaburzenia osobowości mogą być dość trudne do leczenia i mogą wymagać leczenia przez całe życie danej osoby.

Chociaż zaburzenia osobowości często pojawiają się w dzieciństwie, okresie dojrzewania lub we wczesnej dorosłości, nie są one uważane za normalną część dorastania. Zamiast tego, reprezentują one niedostosowane zachowania, które zakorzeniły się w czyjejś osobowości.

Zaburzenia osobowości mogą być wyzwaniem w leczeniu. Są one często oporne na zmiany, a osoby z zaburzeniem mogą opierać się leczeniu. Osoby z zaburzeniami osobowości często mają problemy z kontrolą impulsów i samookaleczaniem. Mogą mieć również problemy z utrzymaniem relacji lub znalezieniem zatrudnienia.

Leczenie zaburzeń osobowości ma na celu pomoc pacjentom w nauce nowych zachowań i sposobów myślenia, które pozwolą im skuteczniej funkcjonować w codziennym życiu. Leczenie może obejmować:

Psychoterapię 

W tym terapię poznawczo-behawioralną (CBT) i terapię zachowań dialektycznych (DBT), która skupia się na zmianie sposobu myślenia o sobie, innych ludziach i swoich doświadczeniach; psychoterapię interpersonalną (IPT), która pomaga zidentyfikować źródła dystresu w związkach; oraz terapię mentalizacji, która uczy, jak rozpoznać, kiedy zachowania innych ludzi mogą być motywowane czymś innym niż to, co wydaje się na pierwszy rzut oka

Leki 

Leki przeciwdepresyjne, takie jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) lub stabilizatory nastroju, takie jak węglan litu, mogą pomóc w opanowaniu objawów.

Leczenie zaburzeń osobowości Lublin, jest miastem, w którym uzyskasz pomoc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

czternaście + szesnaście =